Wpis z mikrobloga

Rozwalają mnie ludzie, którzy bronią PKiN. Brudna kupa gówna, symbol sowieckiej dominacji, wątpliwe walory estetyczne, które mogą zaspokoić co najwyżej chłopa oderwanego od pługa i w prezencie masakra urbanistyczna w centrum miasta (to coś zajmuje cały kwartał!). Powinni to zburzyć i zrobić tam park+centrum miasta z prawdziwego zdarzenia. Profit? Wzrost wartości nieruchomości w całej okolicy.

#architektura #urbanistyka #oswiadczenie #warszawa
tytanos - Rozwalają mnie ludzie, którzy bronią PKiN. Brudna kupa gówna, symbol sowiec...

źródło: comment_W8JctrlKo8lA58Z1mLMU2mx8iLsxuoMf.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@rzet: Czasami i owszem.
Najważniejsza jest równowaga pomiędzy estetyką i pragmatyzmem, a nie ślepe młotkowanie pod dyktando przemijających trendów. Obecne trendy są takie, żeby w każdej możliwej dziurze sadzić drzewo, nawet gdyby ludzi mieli się o to drzewo codziennie obijać.
Natomiast ponadczasowy ( w uproszczeniu) jest podział na teren miejski i pozamiejski.
Chcesz wszechobecnej zieleni i ćwierkania ptaków? Osiedlaj się poza miastem.
Bardziej cenisz dobrodziejstwa infrastruktury i skupisk ludzkich? Mieszkaj
  • Odpowiedz
Zacietrzewienie obrońców pałacu sprawia, że ręce opadają.


@tytanos: Zacietrzewienie z pewnością można spotkać po obu stronach, ale w tym temacie głównym cietrzewiem jesteś ty :)
  • Odpowiedz
@Bubele: betonowe miasta są nieprzyjazne dla mieszkańców a nieprzyjazne miasta to patologia, bo ci których stać uciekają na przedmieścia co by zieleni mieć trochę.

rezultat to korki i urban sprawl.
  • Odpowiedz
@tytanos: Zacietrzewienia ciekawe w czym, bo nigdzie nie dałem do zrozumienia, że jestem zwolennikiem Pałacu :D
I odpuść sobie ten napinkowy ton "hurr durr MANIPULACJA" w zwykłej wymianie postów, bo twoja groteskowa powaga ulega odbiciu w krzywym zwierciadle i każe traktować cię niepoważnie.
  • Odpowiedz
@Bubele: Koleś, cytujesz część mojej wypowiedzi, robiąc ze mnie ekooszołoma, który chciałby zaorać całe centrum pod drzewa i ponadto wysuwasz jakieś kuriozalne wnioski:

A co się #!$%@?ć? Od razu zaorać całe Centrum i zrobić park. Nie, to będzie mało. Założyć park jeszcze na miejscu Mokotowa i Ochoty.

Parki zamiast miast w każdym mieście! :D


Czemu to ma służyć? Żadnych merytorycznych argumentów.
  • Odpowiedz
@tytanos: A ja jako warszawiak chce, zeby mi sie tu dobrze zylo i w dupie mam, co o estetyce maja do powiedzenia mieszkancy innych miast. Zrob zbiorke pieniedzy i sam wyborz palac, a nastepnie zagospodaruj ten obszar. Bo pienieadze z miejskiej kasy mozna wykorzystac znacznie lepiej.
  • Odpowiedz
o pienieadze z miejskiej kasy mozna wykorzystac znacznie lepiej.

Kto powiedział, że ma to być finansowane z budżetu miasta?

A ja jako warszawiak chce, zeby mi sie tu dobrze zylo i w dupie mam, co o estetyce maja do powiedzenia mieszkancy innych miast


( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@tytanos:

Profit? Wzrost wartości nieruchomości w całej okolicy.

...i spadek wartości tych, które miały bonus za widok na PKiN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obstawiam że tych drugich jest znacznie więcej niż pierwszych.
  • Odpowiedz
@rzet: nie, Ty się w cytowanym przeze mnie, pierwszym komciu odniosłeś do komcia o Mokotowie i Ochocie, ostatnio jak sprawdzałem to były dzielnice Warszawy, a nie planowane w 2319 osiedla na Marsie.
  • Odpowiedz
@Gamling: głównym zarzutem wobec pałacu nie jest to, że został wybudowany za PRL (Nowa Huta została wybudowana w analogicznym okresie i jest spoko), tylko to, że nie pasuje do centrum stolicy 40 mln kraju w centrum Europy.
  • Odpowiedz
@tytanos: przecież to najbardziej rozpoznawalny budynek Warszawy. Jak wieża w Paryżu czy koloseum w Rzymie. Przydałoby się go umyć to byłby biały jak zaraz po wybudowaniu
  • Odpowiedz
@tytanos:

Rozwalają mnie ludzie, którzy bronią Auschwitz. Brudna kupa gówna, symbol nazistowskiej dominacji, wątpliwe walory estetyczne, które mogą zaspokoić co najwyżej chłopa oderwanego od pługa i w prezencie masakra urbanistyczna na skraju miasta (to coś zajmuje w #!$%@? dużo!). Powinni to zburzyć i zrobić tam park+centrum miasta z prawdziwego zdarzenia. Profit? Wzrost wartości nieruchomości w całej okolicy.
k.....h - @tytanos: 

 Rozwalają mnie ludzie, którzy bronią Auschwitz. Brudna kupa ...

źródło: comment_njUa8aRowrzjcJ4BCXzs87aSsipmYKeR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz