Wpis z mikrobloga

@AdamZz:

The Reason Project is charitable foundation devoted to spreading scientific knowledge


Zawsze śmieszy jak ludzie forsują, że jak są ateistami to mają coś wspólnego z nauką, no może oprócz czytania popularnonaukowych artykułów w internecie.
  • Odpowiedz
@AdamZz: Kiedyś analizowałem tę stronkę w tymi sprzecznościami ze świadkiem jehowy. Przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt przekładów. Ja się posługiwałem biblią tysiąclecia, on swoją. Oprócz tego że wiele przykładów sprzeczności można wytłumaczyć interpretacją, to wiele razy zdarzało się że w ich przekładzie nie ma sprzeczności, bo pewne słowa zostały przetłumaczone inaczej. Ciekawe jest też to że oni mają uzasadnienie na to że tak zostało to przetłumaczone i tak powinno być.

BTW kiedyś jakaś gazeta
  • Odpowiedz
@LegionPL: Trzeba by się zapoznać trochę z historia powstawania Biblii (która jest niezwykle długa), a już zwłaszcza ST. Wtedy wiedział byś, że jest to zbiór historii przekazywanych droga ustna, później spisanych, a następnie przeredagowywanych. Wiedział byś też w jakim celu zostały spisane w taki sposób. Ostatecznie jednak i tak dojdziesz do miejsca, w którym człowiek wierzący będzie widział Boga działającego przez to, co Ty uwazasz za granicę absolutu. Ty byś chciał,
  • Odpowiedz
@j3sion: Wiesz, świadkowie Jehowy mają wytłumaczenie na wszystko, łącznie z zakazem transfuzji krwi ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ale to ciekawe i warte podkreślenia, że wspólnie podjęliście się sprawdzenia ze źródłem. Ponieważ nie sprawdziłem osobiście wszystkich przykładów sprzeczności, zakładam, że niektóre z nich byłyby do obronienia na gruncie językowym lub interpretacyjnym - ale wiele innych już nie, jak pytania o konkretne osoby, czas trwania wydarzeń czy liczby.
  • Odpowiedz