Wpis z mikrobloga

@Mozart07:

22 After this, Jesus and his disciples went out into the Judean countryside, where he spent some time with them, and baptized.

2 although in fact it was not Jesus who baptized, but his disciples.

Jest to niespójność, chociaż nie tak znacząca, jak wiele innych z ponad 200.

@styslaw: Nikt nie ma tu problemu z Twoimi indywidualnymi przekonaniami, chociaż myślę, że dla pogłębienia wiedzy warto je weryfikować. Natomiast "kij
@AdamZz: Skąd wiesz, że nie weryfikuję swojej wiedzy o mojej wierze? Poza tym to chyba mój biznes, czy wierzę ślepo, bo jakiś klecha mi tak każe, czy może wierzę na podstawie wiedzy i doświadczeń jakie mam.
Ależ moje "kij w oko" w żadnym stopniu nie kłóci się z drugim przykazaniem miłości, poza tym trochę mnie bawi jak osoba podważająca moją religię (czy może raczej szukające w niej luk, jak kto woli)
@styslaw: Dlaczego miałbym "nie upominać"? Czy skoro identyfikuję się z krytyczną analizą, miałbyś nie mieć prawa, by szukać w moim rozumowaniu błędów logicznych? Co ciekawe, w temacie zrobił się shitstorm z obowiązkowymi memami z neckbeardem w fedorze, a ani słowem nie wspomniałem o swoich szczegółowych poglądach religijnych - tylko zwróciłem uwagę na problem niespójności w pewnym zbiorze tekstów. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Ierz: Czyli wiem, ale
@AdamZz: Wiesz to trochę tak zabawnie wygląda jak (może przykład nieco oderwany od tematu) osoba z koszulką JP100% wołająca na pomoc bagiety jak dostaje oklep od dzielnicowego Seby ( ͡º ͜ʖ͡º) Takie trochę wybiórcze traktowanie tego jak to nazwałeś "pewnego zbioru tekstów", co mi nie pasuje to podkreślam i wypunktowuję, ale to czym mogę powalczyć to używam. Trochę brak konsekwencji.
Oczywiście, że Biblia jest niespójna w
@styslaw: Jak sam uważasz, przykład z Sebiksami jest oderwany od tematu - korzystając z pomocy policji, jednocześnie nie dyskredytowałbyś krytyki negatywnych zjawisk w ramach służb mundurowych, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dalsze argumenty można odnieść również do świętych ksiąg innych wyznań, co przecież nie implikuje ich jednoczesnej prawdziwości (co technicznie jest też niemożliwe).
@AdamZz: Jak JP100% to nie tylko "negatywne zjawiska", ale nie ma co się rozczulać nad tym, bo nie jest to istotą tematu.
Idąc Twoim tropem rozumowania można równie dobrze podważać całą obecnie znaną nam fizykę, a pewnie i kilka innych nauk, bo opierają się niejednokrotnie na założeniach, czy teoriach, których nie da się udowodnić, ale nie znaczy to przecież, że nie są prawdziwe.
Swoją drogą zachodzę w głowę, co kieruje osobami
@styslaw: Nie odnosiłem się do JP100%, tylko kontrastowałem je z merytoryczną krytyką.
Nauka opiera się o falsyfikacjonizm, więc podważanie obecnego dorobku wiedzy w oparciu o nowe obserwacje jest jak najbardziej wskazane. Nawet, jeśli teorie tłumaczące zjawiska nie posiadają jeszcze pełnych wyjaśnień, to 1) poszukuje się ich intensywnie w duchu krytycznej oceny, 2) przedstawiają użyteczną, weryfikowalną doświadczalnie wartość.

Imputowanie mi potrzeby posłuchu (anonimowego, na portalu ze śmiesznymi obrazkami?) jest równie nonsensowne, jak