Wpis z mikrobloga

#android #lgg3 #lg #simlock

Myślę nad zakupem LG G3, coraz cześciej pojawiają się tanie oferty ale z simlockiem Orange.
No i teraz moje pytanie: Czy wystarczy że wklepię jakiś tam kod serwisowy i po simlocku?
wg mnie wystarczyło by wgranie czystego softu od producenta (co i tak zamierzam)
Ale czy to nie jest bardziej skomplikowane? Dlaczego te od orange są najtańsze na allegro?
Rozumiem że ludzie dostali je za 1zł, ale dlaczego skupy sprzedają z simlockiem, chodzi o gwarancję?

Edit: oczywiście google pomija simlock w frazie "lg g3 simlock orange"
  • 8
@pasiaty: Jak nie zdejmiesz simlocka w Orange to tracisz gwarancje. Jak wgrasz inny soft to tracisz gwarancję. Jak coś zrobisz niezgodnie z regulaminem Orange to tracisz gwarancję. Generalnie jesteś w dupie.
Jak nie zdejmiesz simlocka w Orange to tracisz gwarancje


@Qrystus: Co masz na myśli w orange? Mogę prosić oryndż o ściągniecie sima? No i śmierdzi ostro #!$%@?, kupuję LG g3 a nie ORANGE g3 to lg jest gwarantem.
@Pirzu: @Qrystus: no ale to nie można by zapłacić za ściągnięcie simlocka i wgrać innego softu? a w razie gwarancji to po prostu od nowa wgrać brandowany rom orange? zazwyczaj jest tak, że jeśli telefon się ucegli tak, że już nie da się wgrać innego romu, to i w serwisie będą mieli problem z odczytaniem czy to rzeczywiście orange ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pasiaty: dzięki
@pasiaty: Lol, gwarancję realizujesz w LG, Orange ma tylko kwestię simlocka, ale nikt w serwisie tego nie będzie sprawdzać. Orange są tańsze bo czasem mają logo, simlocka, więcej #!$%@? się.