Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Chciałbym kupić rower górski za ok. 1500-1700zł. Znajomy polecił mi KROSS Level A3 (2014), podkreślając bym nie brał osprzętu niższego od Acera, Altus, Alivio.

Przeznaczenie roweru to głównie miasto, ale chciałbym aby dawał radę również w lekkim terenie (marzy mi się wyjazd w jakieś niższe góry :) )
Na marginesie, w jakimś sklepie dowiedziałem się, że KROSS Level jest bardziej sportowy, a Hexagon nastawiony na rekreację (w rozumieniu przyjmowanej na nim pozycji).

Do tego dochodzi jeszcze kwestia wyboru między 26 a 29 cali, przy czym w sumie zamierzałem wziąć to co będzie tańsze, czyli prawdopodobnie 26.

Co powiecie na temat tego Level A3? Jaki inny model polecacie?

PS
Nie wiem czy to ważne - jestem dość słusznej postury, czy to w jakiś sposób wpływa na wybór? Oczywiście wiem, że przy 190cm prawdopodobnie potrzebuję ramy 22-23 cale, ale co z równie słuszną wagą?

Z góry dzięki za wszelkie rady!

#rowery #rower #pytaniedoeksperta #pytanie #kupierower
  • 11
Szczerze mówiąc nie mam w ogóle intuicji odnośnie producentów rowerów i jakości, której można się po nich spodziewać. Jakkolwiek, trochę korci mnie by wziąć coś trochę bardziej znanego, bo naiwnie wierzę, że np. ewentualna reklamacja czy serwis będą łatwiejsze.

Pytanie tylko, czy właśnie od #kross mogę oczekiwać tej nieco wyższej jakości (w tym jakości obsługi) od takiego Unbike, czy Lazaro?
@i_wtedy_sloik_pekl: skoro napisałeś, że nie masz wiedzy to przymknę oko na porównanie unibike do lazaro ;)
otóż mój drogi - unibike jest na podobnym poziomie jak kross, żeby nie powiedzieć identycznym, przy czym unibike nie miał nigdy problemów typu pękające ramy - nawiasem mówiąc poczytaj temat, jednemu kolesiowi nie uznali gwarancji, bo napisał im, że brał udział w jakichś zawodach.. serwisy unibikea też są w większości miast - sprawdź na ich
@Emill: Hmm, w sumie to sporo zmienia... Szczególnie to 80kg w instrukcji i pękające ramy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A czy mógłbyś wymienić jeszcze jakieś firmy, które są na podobnym poziomie jak Unbike czy Kross?

Przypomniało mi się, że jakiś czas temu (rok czy dwa temu) na wykopie polecana była firma Kands, ale to chyba było na podobnym poziomie jak to Lazaro (przepraszam, jeśli niniejszym znów strzelam
@i_wtedy_sloik_pekl: Lazaro, Kands, Scud, Spartacus i pewnie jeszcze jakieś - to ta sama półka - ogólnie rowery są dobre, dużo osób je poleca, ci co nimi jeżdżą chwalą je sobie... inni z kolei zarzucają im zbyt długie ramy przez co niby są niewygodne.. wiesz jak jest, racja jest jak dupa - każdy ma swoją...

zamiast polecać jakieś konkretne firmy, bo jest ich naprawdę sporo (poza w/w to Giant, Cube, Scott, Specialized,
podkreślając bym nie brał osprzętu niższego od Acera, Altus, Alivio.


@i_wtedy_sloik_pekl: Ale masz speca znajomego! Jakoś to uargumentował? Uwierz mi, ze dla 90% rowerzystów w Polsce Alivio to aż nadmiar, i dla Ciebie pewnie też skoro szukasz roweru w takim przedziale cenowym. Skoro nie będziesz się na nim scigał, to naprawdę taki poziom osprzętu Ci wystarczy. Sam zobacz jak wygląda Alivio na 2015 rok, korba ze zintegrtowaną osią!

że KROSS Level
crimsonwind - > podkreślając bym nie brał osprzętu niższego od Acera, Altus, Alivio.
...

źródło: comment_XWOSne5q9kfe9PxM2rUK8MOZLBmZzMdF.jpg

Pobierz