Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu używam fb tylko do czytania wiadomości ze sportu czy polityki, do pisania z kilkoma osobami i do sporadycznej komunikacji z dalszymi znajomymi. Wrzuciłem wszystkich znajomych z aktualności (oprócz kilku osób, którymi naprawdę się interesuje), a czat mam włączony też tylko dla nich - dla mnie aspekt "społecznościowy" fejsa praktycznie nie istnieje i bardzo dobrze mi z tym. Dzisiaj się przekonałem, że dobrze robię.
Wszedłem dzisiaj całkiem przypadkiem na stare troll konto, zamiast imienia i nazwiska jest nazwa własna, a i tak ma te parę setek znajomych. To co zobaczyłem dało mi raka oczu. Trzynastolatki wrzucające swoje czarnobiałe zdjęcia z angielskimi podpisami z dupy, Sebek piszący, jak to ostatnio z Żanetą na kąpielisku się fajnie bawił, post z Endomondo, a w komentarzach "Jan Sześcian #!$%@?ł małe rowery" (serio gorzej niż na wypoku xD) i różne inne bzdury. Pytam się po co? Dlaczego ludzie wrzucają każdą swoją chwilę z życia do internetu pozbawiając się prywatności? Dlaczego wrzucają zdjęcia dzieci lvl 0,08, które potem pedofile mogą wykorzystywać? A już nie mówię o Grażynach i Januszach, którzy się nabierają na pierwsze lepsze prowokacje sfrustrowanych kuców, ale to temat na inną rozmowę :D
Wytłumaczy mi to ktoś, dlaczego ludzie wrzucają każdą chwilę swojego życia do internetu? Jest to chwilowy (trwający kilka lat :v) trend, czy szybko to się nie zmieni? Zapraszam do dyskusji.

Tl;dr


#pytanie #dyskusja #facebook #zawszesietrochewrzucadointernetu jeszcze #nocnazmiana #dziendobry a nie którym #dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@TureckiKebab: Bo po to jest facebook. Jesli kogos bola oczy to niech wylaczy komputer. Dla mnie facebook to jedyna mozliwosc kontaktu z osobami z PL a w Polsce nie bylam juz ponad 5 lat. A nie chce mi sie do kazdego z osobna pisac o u mnie slychac. Jest facebook niech sobie zobacza co u mnie. Wrzucam czasem zdjecia syna bo czemu nie, jak idzie ulica to mam mu zalozyc papierowa
@TureckiKebab: ja nie mam FB już od dawna. Nie dlatego, że jestem jakiś "alternatywny", ale z żoną pewnego dnia usiedliśmy i stwierdziliśmy "na uj nam to?". Żeby w ogóle dało się to przeglądać praktycznie wszystkich musiałem usunąć z aktualności, a czytałem już jedynie firmowe profile i ich aktualności.

Do znajomych, z którymi chcemy mieć kontakt wzięliśmy numery telefonów, emaile, skype i dalej się kręci - bo tak naprawdę można było ich
@AnnaJ: bo polacy to debile i masowo wstawiają zdjęcia swoich gówniaków, tak jakby kogokolwiek jej bachor interesował jak żre albo sra do nocnika. Im znajomi starsi się robią, tym więcej gówniaków. Na szczęście ci ogarnięci znajomi wstawią zdjęcie gówniaka raz na ruski rok i tyle.
@TureckiKebab: identycznie. ostatnio nawet napisałam post na fb na ten temat, może ktoś by wyjaśnił mi ten fenomen, ale otatecznie odpuściłam bo zaraz by było hurr durr nie Twoja sprawa co robię w swoim życiu. No, skoro wiem już wszystko to moja i całej reszty internetu xD
@TureckiKebab: @parasolki: Czy wy serio generalizujecie na podstawie randomowych postów dzieci i karyn, którzy dodają do znajomych jakieś fake-konto? Haha, genialna logika. Naprawdę nie wpadłeś na to, że sam - dobierając znajomych i lajkując poszczególne strony - TY wybierasz, co będzie się pojawiało na głównej stronie? Masz patoli wśród znajomych i gównofanpejdże polajkowane - takie samo gówno będzie wyświetlane. U mnie na przykład mam masę dobrego kontentu, ciekawe artykuły i
@aett: Ale tu nie chodzi już o samą jakość contentu, który pojawia się od znajomych. Chodzi o sam fakt wrzucania wszystkiego do internetu - byłem na plaży z rodziną? Muszę się podzielić z tym na fb! Spotkałem się z najlepszym przyjacielem? Zróbmy selfiaka i wrzucajmy na fejsa! Biegałem sam wieczorem z Endomondo? Trzeba wynik wrzucić na fb, bo inaczej nie będzie się to liczyć!
Ludzie wrzucają wszystko bez myślenia do internetu,
@TureckiKebab: Tak czy siak swoje wnioski oparłeś o działania Karyn i sebixow które dodały Twoje troll konto do znajomych. Jeśli ktoś dodaje do znajomych troll konta to albo nie jest zbyt inteligentny albo ma wywalone na to co wrzuca itp. Mam konto na FB, wielu znajomych i każdy dba o własną prywatność, nie wrzuca śmiesznych Hehe obrazków albo tysięcznych zdjęć swojego dzidziusia. Owszem na samym początku był szał na gierki FB