Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki!

Mam takie małe #truestory z wczoraj, zeby sie z Wami podzielić, co byście uważali na dziadów z #upc. Kończyła mi się umowa na Internet, wiec oczywiscie chcialem ja przedłużyć. Dzwonie na infolinie, podaje ID klienta i pytam co Pani ma mi do zaoferowania i zaznaczam, ze jestem zainteresowany podobna oferta. Pani chwilkę sprawdza i mowi, ze ma do zaoferowania przedłużenie oferty na 12 lub 18 miesiecy. Nawiązał sie miedzy nami taki dialog:

(J)a: Chętnie skorzystam z przedłużenia umowy na 12 m-cy.
(K)onsultantka: Oczywiscie proszę Pana, to bedzie koszt 84 zł / miesiąc.
J: Przepraszam, to chyba pomyłka, do tej pory płaciłem 79zł.
K: Tak, wiem, ale taka mamy teraz ofertę.
J: Prosze Pani, przedłużenie oferty jest droższe od podpisania nowej?
K: Yyy, (chwila konsternacji)... tak
J: Pozostaje mi tylko pogratulować osobie odpowiedzialnej, powierzając Panstwa firmie moja lojalność otrzymuje wyższa kwotę niz nowy klient.
K: Rozumiem Pana, ale nie ja jestem za to odpowiedzialna.
J: Ja rozumiem, ale nie wydaje sie to Pani śmieszne? Taniej jest dla mnie rozwiązać umowę i podpisać nową na współlokatora, to nie ma sensu.

Porozmawialiśmy jeszcze chwile i koniec końców przedłużyłem ofertę na niekorzystnych dla mnie warunkach. Tutaj nie chodzi o różnice 5zl / miesiac, a o podejście do stałego klienta. Przykra sprawa, bo do tej pory byłem zadowolony z usług UPC. Zatem przestroga dla Was, co byście uważali ;)

Taguję jeszcze #warszawa #mokotow.
  • 19
i koniec końców przedłużyłem ofertę na niekorzystnych dla mnie warunkach.


@elsaper: I ty się dziwisz, że mają w dupie klienta skoro zawsze się znajdzie frajer, który się przed nimi ugnie.

Wystarczyło wypowiedzieć umowę i sami by się do ciebie zgłosili z lepszą ofertą.
@elsaper: A było sobie wpisać tag upc na wykopie, to byś wiedział że takie przedłużenia załatwia się z Działem Utrzymania Klienta a nie ze sprzedażą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elsaper: Mówisz, że w takim razie dziękujesz i przekierują Cię do innego działu gdzie spokojnie wynegocjujesz sobie lepszą ofertę niż miałeś wcześniej oraz niższą niż jest w standardowych pakietach.
@elsaper: Dlatego, że w pakietach taniej. Na dwie usługi, np. internet + tv mają promocje, na usługi solo nie. W zeszłym roku jak ktoś wypowiadał umowę i negocjował z DUK to promocje były takie, że nawet jak potrzebował tylko internet, to najbardziej się opłacało wziąć net + tv + telefon. ( ͡° ͜ʖ ͡°)