Wpis z mikrobloga

Pewnie mało kto z was słyszał o serii RPG od Nintendo o nazwie o nazwie Mother, znanej na Zachodzie jako Earthbound. Satoru Iwata wniósł wielki wkład obok Shigesato Itoi w jej powstanie - był głównym programistą Mother 2 (wydanego w USA jako Earthbound, z wydania pierwszej części poza Japonią w niemal ostatniej chwili zrezygnowano). Uratował on grę, przepisując od nowa cały kod gry.
Dla uczczenia jego pamięci proponuję motyw przewodni pierwszej części Mother/Earthbound Zero (została niedawno wydana jako Earthbound Beginnings)
#gry #nintendo #konsole #earthbound #wiiu #3ds #muzykazgier
TheLaw - Pewnie mało kto z was słyszał o serii RPG od Nintendo o nazwie o nazwie Moth...
  • 13
@joookub: Właśnie myślałem by przywołać ciebie i @ayasecon czyli naczelnych wykopowych fanów Nintendo. Sam teraz pewnie będę katował soundtrack pierwszej części.
Przyznam się że jeszcze nie grałem, ale zachęcony opowieściami kumpla i blogami chętnie się zabiorę za to.
Ty to masz fajnie, że możesz normalnie zagrać w Earthbound Beginnings, a mi zostaje tylko emulka na fonie. Aktualnie przechodzę pierwsze Fire Emblem z Famicoma.
Ogólnie ostatnimi czasy wzięła mnie faza retrogamera i
@TheLaw: Panie, ja to mam listę gier na pół roku w przód, Ace Attorney Trilogy, Xenoblade, SMT4, Metroid Fusion, Apollo Justice, 999, VLR, Fire Emlbem 7 i Awakening, trochę się zejdzie zanim dojdę do następnych gier w kolejności :P
Ale tak, też w Earthbound nie grałem. Za to w soundtrack się wsłuchiwałem dużo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mój ulubiony kawałek chyba to Fourside zmiksowane na cele Melee
j.....b - @TheLaw: Panie, ja to mam listę gier na pół roku w przód, Ace Attorney Tril...
@TheLaw: I w tydzień przepisał kod walki z Gameboya na N64 do Pokemon Stadium. I wynalazł nową metodę kompresji spritów w Pokemonach GSC dającą wystarczająco dużo wolnego miejsca by umieścić w nich całe Kanto.
Wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Czytałem trochę przed E3, więc teraz te wszystkie nagłówki aż tak nie biją mnie po oczach, ale i tak smutek mocno (
j.....b - @TheLaw: I w tydzień przepisał kod walki z Gameboya na N64 do Pokemon Stadi...
@Harkonnen: Swoją drogą na szybko liznąłem pierwszego Earthbounda i dostałem z tego powodu niezłego mindf*cka, a z tego co wiem im dalej w las tym większa psychodela. Ogólnie niektóre kawałki z OST dają niezłe #feels - głównie motyw główny i ten przy zgonie
@joookub: @ayasecon: Problem w tym, że mało komu chce się bawić w retrogaming. Sam na fonie ogrywam klasyki NESowe. Na razie tylko pierwszy i drugi (ten
Pobierz TheLaw - @Harkonnen: Swoją drogą na szybko liznąłem pierwszego Earthbounda i dostałem...
źródło: comment_nGhqNcGW1ox2RsotL1COwypjXcnCyYOR.jpg