Wpis z mikrobloga

Znacie jakąś książkę, która byłaby umiejscowiona w świecie fantasy, ale z czasem akcji mocno do przodu względem sztampowego i nudnego średniowiecza? Takie, chociażby śródziemie, ale 5000 lat później? Jakieś elfy z laserami, gobliny w czołgach i takie tam? Spodziewam się, że jeśli coś takiego w ogóle istnieje, to nie będzie pewnie specjalnie dobre, ale bym sobie i tak chętnie przeczytał.
#ksiazki #fantasy
Pobierz
źródło: comment_7i15HJUGTPbrriUQfqEiiuG9aAom2Gr9.jpg
  • 28
@MacFlays: Powiem Ci, że pośrednio - właśnie skończyłem "ucieczkę eisensteina" zacząłem rozkminiać, gdzieś mi się skojarzyło, że jest jeszcze warhammer bez dopisku "40k" i tam są jakieś właśnie orki itp, i stąd mi wyszło to pytanie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mike_Ainsel: a co to ma do rzeczy? sw kompletnie się nie wpasowuje w te kryteria
@ryhu: Warhammer 40k? Zwiastun Nocy Grahama McNeilla był całkiem w porzo, jeśli patrzyło się na całe uniwersum z przymrużeniem oka. Taki standard warhammerowy, wielkie katedry na statkach, walka z obcymi rasami, za imperatora, Eldarowie (Elfy), lasery, pleśniowe sery.
@ryhu: Ok, tak dlugo odpisywalem, ze jeszcze nie bylo poprzednich wpisow. Standardowy Warhammer nie jest w takim klimacie. To po prostu bardziej mroczne fantasy.
@ParsecV: po raz trzeci, nie, nie wh40k;_; ja chcę elfa z mieczem świetlnym i krasnoluda w koparce
@malytrol: czytałem, też nie to - świat to typowe średniowiecze, gdyby tam ruszyć akcję o 2000 lat do przodu (bez wspominanego "resetu" cywilizacji), to być może dojrzałoby to wówczas do mojej wizji
@malytrol: ilu elfów strzelających z energetycznego łuku do krasnoluda, który jedzie antygrawitacyjną windą na dno kopalni, gdzie najnowszym modelu koparki będzie wydobywał pluton do zasilenia orkowej elektrowni atomowej widziałes w diunie?
@ryhu: > ilu elfów strzelających z energetycznego łuku do krasnoluda, który jedzie antygrawitacyjną windą na dno kopalni, gdzie najnowszym modelu koparki będzie wydobywał pluton do zasilenia orkowej elektrowni atomowej
No dobra :D