Wpis z mikrobloga

Zrobiłem mały research kto tam znalazł się u Kukiza. Głównie na podstawie google, z kilkoma wyjątkami, więc mogą być błędy. Gdyby ktoś coś wiedział o kimś pisać w komentach. Wnioski takie, że mamy de facto mieszankę kilku środowisk z których najważniejsze to KNP, KoLiber, RN, Ruch na rzecz JOW i ZZ. Czyli w sumie nic nowego.

województwo podkarpackie - Oskar Kochman. Szef Ruchu Narodowego w województwie podkarpackim. W przeszłości był asystentem obecnego posła Solidarnej Polski Mieczysława Golby.

województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki. Fotograf, ekonomista. Lider Ruchu JOW w Szczecinie. Zaangażowany w Ruch Ochrony Wyborów.


województwo łódzkie - Piotr Morta. polski działacz związkowy i samorządowy, ekonomista, działacz podziemnej „Solidarności”, wiceprzewodniczący ERZ Pfleiderer AG. Związany z NSZZ Solidarność. Radny Wieruszowa. W 2014 uzyskał tytuł radnego roku przyznanego przez Dziennik Łódzki.

https://pl.wikiquote.org/wiki/Piotr_Morta

województwo małopolskie - Kamila Kępińska. 27 lat, lektorka języka angielskiego. Zaangażowana w Ruch na rzecz JOW.

województwo lubuskie - Krystian Kamiński. Na Twitterze pisze o sobie: "Konserwatysta i liberał gospodarczy w jednej osobie". Pełnomocnik RN w woj. lubuskim. Działacz Młodzieży Wszechpolskiej w latach 2002-2013. W przeszłości chwilowo związany z PJN.

województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk. Adwokat i ekonomista. Kandydat KNP na prezydenta. Korwiniści nienawidzą go.

województwo śląskie - Dominik Kolorz. Szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Negocjował porozumienie pomiędzy górnikami i premier Ewą Kopacz.

województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas. Sekretarz poznańskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber.

województwo podlaskie - Romuald Bielewicz. Związany z Opus Dei Białystok. W wyborach samorządowych kandydował z ramienia komitetu wyborczego prezydenta Truskolaskiego.

województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz, były prezes Stowarzyszenia KoLiber. Równoległe działał w Stowarzyszeniu Republikanie. W eurowyborach i wyborach samorządowych kandydował bez powodzenia z listy KNP.

województwo opolskie - Janusz Sanocki. Samorządowiec, były burmistrz Nysy. Był członkiem PZPR. Po 89' związany kolejno z KLD, UPR i Prawicą RP. Aktywny działacz na rzecz JOW.

województwo dolnośląskie - Albert Łyjak. Związany z Solidarnością i Ruchem na rzecz JOW.

województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak. Mistrz paraolimpijski w pływaniu z Atlanty. Zaangażowany w tworzenie komitetów referendalnych na rzecz wprowadzenie JOW.

województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego FZZ województwa Warmińsko-Mazurskiego

województwo pomorskie - Artur Dziambor. Jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia KoLiber, całe polityczne życie związany z JKM, aż do momentu ostatniego rozłamu. Kandydował na urząd prezydenta Gdyni.

województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka. W przeszłości związany z Fundacją Republikańską. Współautor raportu o deregulacji zawodów, który później miał okazje wdrażać w życie będąc pracownikiem MS za Gowina. Autor ustawy o systemowej deregulacji. Później koordynator programowy Polski Razem, obecnie ta sama funkcja w Ruchu Kukiza.


#kukiz #koliber #republikanie #neuropa #4konserwy #ruchnarodowy #polityka
  • 46
Jeszcze jedno, obstawiam, że póki co to są tylko funkcje techniczne, ale np. lubuskie dla RN jak dla mnie to znak, że Krzysiu będzie kandydował :)
@PatologiiZew:
No już powiedziałem, żebyś sprecyzował warunki tego zakładu.
Bo jak na razie to już byś przegrał, bo Kukiz nie wymienił nikogo znanego z RN, co jest ich porażką i pokazuje miejsce w szeregu.
@Cheater:
Misiu przed prezydenckimi, kiedy JKM miał lepsze sondaże od Kukiza, mówiłem że Kukiz może mieć 2x lepszy wynik od JKM.
A w momencie ogłoszenia kandydatury Dudy, gdzie wiekszość "ekspertów" z wypoku nie wiedziało kto to jest, ja mówiłem że to najlepszy kandydat jaki może wystawić PiS.

Więc pozdro i poćwicz xD