Wpis z mikrobloga

Zrobiłem mały research kto tam znalazł się u Kukiza. Głównie na podstawie google, z kilkoma wyjątkami, więc mogą być błędy. Gdyby ktoś coś wiedział o kimś pisać w komentach. Wnioski takie, że mamy de facto mieszankę kilku środowisk z których najważniejsze to KNP, KoLiber, RN, Ruch na rzecz JOW i ZZ. Czyli w sumie nic nowego.

województwo podkarpackie - Oskar Kochman. Szef Ruchu Narodowego w województwie podkarpackim. W przeszłości był asystentem obecnego posła Solidarnej Polski Mieczysława Golby.

województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki. Fotograf, ekonomista. Lider Ruchu JOW w Szczecinie. Zaangażowany w Ruch Ochrony Wyborów.


województwo łódzkie - Piotr Morta. polski działacz związkowy i samorządowy, ekonomista, działacz podziemnej „Solidarności”, wiceprzewodniczący ERZ Pfleiderer AG. Związany z NSZZ Solidarność. Radny Wieruszowa. W 2014 uzyskał tytuł radnego roku przyznanego przez Dziennik Łódzki.

https://pl.wikiquote.org/wiki/Piotr_Morta

województwo małopolskie - Kamila Kępińska. 27 lat, lektorka języka angielskiego. Zaangażowana w Ruch na rzecz JOW.

województwo lubuskie - Krystian Kamiński. Na Twitterze pisze o sobie: "Konserwatysta i liberał gospodarczy w jednej osobie". Pełnomocnik RN w woj. lubuskim. Działacz Młodzieży Wszechpolskiej w latach 2002-2013. W przeszłości chwilowo związany z PJN.

województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk. Adwokat i ekonomista. Kandydat KNP na prezydenta. Korwiniści nienawidzą go.

województwo śląskie - Dominik Kolorz. Szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Negocjował porozumienie pomiędzy górnikami i premier Ewą Kopacz.

województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas. Sekretarz poznańskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber.

województwo podlaskie - Romuald Bielewicz. Związany z Opus Dei Białystok. W wyborach samorządowych kandydował z ramienia komitetu wyborczego prezydenta Truskolaskiego.

województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz, były prezes Stowarzyszenia KoLiber. Równoległe działał w Stowarzyszeniu Republikanie. W eurowyborach i wyborach samorządowych kandydował bez powodzenia z listy KNP.

województwo opolskie - Janusz Sanocki. Samorządowiec, były burmistrz Nysy. Był członkiem PZPR. Po 89' związany kolejno z KLD, UPR i Prawicą RP. Aktywny działacz na rzecz JOW.

województwo dolnośląskie - Albert Łyjak. Związany z Solidarnością i Ruchem na rzecz JOW.

województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak. Mistrz paraolimpijski w pływaniu z Atlanty. Zaangażowany w tworzenie komitetów referendalnych na rzecz wprowadzenie JOW.

województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego FZZ województwa Warmińsko-Mazurskiego

województwo pomorskie - Artur Dziambor. Jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia KoLiber, całe polityczne życie związany z JKM, aż do momentu ostatniego rozłamu. Kandydował na urząd prezydenta Gdyni.

województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka. W przeszłości związany z Fundacją Republikańską. Współautor raportu o deregulacji zawodów, który później miał okazje wdrażać w życie będąc pracownikiem MS za Gowina. Autor ustawy o systemowej deregulacji. Później koordynator programowy Polski Razem, obecnie ta sama funkcja w Ruchu Kukiza.


#kukiz #koliber #republikanie #neuropa #4konserwy #ruchnarodowy #polityka
  • 46
  • Odpowiedz
sprecyzowałem. Jeśli do Sejmu wejdą działacze partii RN usuwasz konto. Jeśli nie wejdą to ja usunę. Proste :)


@PatologiiZew:
Mam ci jak dziecku tłumaczyć po raz trzeci?
Sprecyzuj kto jest działaczem!
Bo to że jakieś nonamy które nie będą się przyznawać to RN mogą wejść to jestem pewny,
ale prawdziwi działacze typu Kowalski, Bosak cz Zawisza nie wejdą z list Kukiza.
  • Odpowiedz
@erbo: naucz się czytać i nie pajacuj. Działacze partii RN. Jak ty sobie ich dzielisz to twoja sprawa. Ja mówię o ludziach którzy należą do partii. Nie odpowiadam za to że nic nie wiesz i kojarzysz kilka osób.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew:
Kojarzę więcej niż przeciętny wyborca, który będzie głosować i nie będzie głosować na RN.
Jak nie potrafisz sprecyzować warunków zakładu to sorry nie moja wina xD
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Oj na pewno Kukiz im pozwoli pokazywać szyldzik xD
Twoja precyzja jest niesamowita - "przed wyborami" dzień, tydzień, rok?

Bosak już pokazał jak po wyborach budował partię w której był xD
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Po za tym do ewentualnego usunięcia konta musiało by dojść dopiero po 4 latach.
Bo jak usunę, a koleś po tygodniu ucieknie do PiSu to będzie przypał xD
  • Odpowiedz