Wpis z mikrobloga

Ćwiczę już ponad miesiąc na siłowni. Kaloryczność zrobiona przed rozpoczęciem ćwiczeń. Mam dietę 1400 kcal, obecnie ciężko ją tak drastycznie mi trzymać bo jest gorąco nie chcę mi się jeść, nie jem też 5 posiłków bo jest mi to za dużo 4 posiłki bez tego tak jakby podwieczorku mi wystarczają. Na siłowni ćwiczę 3 x w tygodniu najpierw rozgrzewka ok 7 min potem siłowy 3 serie każdego ćwiczenia po 15 powtórzeń, następnie 30 min cardio. Brzuch robię dodatkowo też w piątek mimo, że nie mam tego na rozpisce plus dodałam maszynę na środkową partię mięśni. Widzę trochę różnicę: obecna waga 50 kg, mniej w obwodach. I tutaj jest pytanie co mogę zmienić w treningu, diecie żeby efekty były jeszcze lepsze, może jakaś suplementacja? Obecnie tylko biorę Vita-min plus dla kobiet.
#silownia #mikrokoksy #dieta #roknasilowni
Pobierz czekoladaa - Ćwiczę już ponad miesiąc na siłowni. Kaloryczność zrobiona przed rozpocz...
źródło: comment_4Do3xExmT9YMa5rIHhAYFoy8QeYALkBc.jpg
  • 27
@RobenPL: nie, interwały robisz w dzień wolny

@Slith Szczerze to mam trendy w dupie, wolę czytać ze zrozumieniem i samemu wysnuwać wnioski.

A co do interwałów to w którym miejscu je polecam?
Napisałem, że są bardziej efektywne od aerobów i tyle.
@lolpok: ja aerobow nie lekcewaze, z jednego powodu, ludzie ktorzy w tym sporcie cos osiagneli nadal je wykonuja. Chociazby nudny Karmowski, ktory utrzymuje bf w okolicach 8% przez caly rok. Raczej nie wykonalne jest stostowanie hiitu 5 czy 6 dni w tygodniu, stad najefektywniejszym systemem jest 2 dni hiitu i 3 dni cardio, oczywiscie przeplatane.
Nie ma co sie nastawiac, ze nagle hiit zajebisty a cardio do dupy, trzeba szerzej podejsc
@Slith: Ale ja nie napisałem, że aeroby są do dupy. Wręcz przeciwnie, jeśli ktoś chce, przy okazji redukcji wagi zadbać o wydolność tlenową czy układ krążenia to nie ma lepszego wyboru.
Ja piszę o efektywności treningu, bo tutaj długie i monotonne aeroby nie wypadają dobrze. Przeciętny kowalski nie narzeka na nadmiar czasu i robienie w tygodniu 3x10min tabaty a 3x60min aerobów plus trening siłowy to jest ROŻNICA.
Tak naprawdę każdy zna
ale chcesz schudnąć tak? Jeżeli tak to codziennie dorzucić aeroby np. 60 min na orbitreku zamiast 30


@RobenPL: po co? fakty? liczby?

polecanie komus niewytrenowanemu interwalow to gupota.


@Slith: nie każde interwały muszą być high-intensity. Twoje trzy serie na bicka to też interwały

Chociazby nudny Karmowski,


@Slith: Karmowski "ma wiedzę bo jest kulturystą", ale niestety powinno być odwrotnie

wydolność tlenową czy układ krążenia


@lolpok: efektywniejszą metodą na podniesienia
@berti: fakty sa takie, ze wiekszosc programow treningowych i zasad zostala opracowana nie przez naukowcow, a przez gosci, ktorzy sami na sobie probowali rozne warianty cwiczen i metoda prob i bledow osiagali rezultaty.
@Slith: i każdy trenuje inaczej a na scenie osiągają podobne efekty, więc ja bym "magicznego składnika robiącego różnicę" upatrywał raczej w skumulowanej przez lata objętości treningowej a nie dodawania aerobów. dlaczego 60 minut a nie 50? albo nie 72?