Wpis z mikrobloga

Ćwiczę już ponad miesiąc na siłowni. Kaloryczność zrobiona przed rozpoczęciem ćwiczeń. Mam dietę 1400 kcal, obecnie ciężko ją tak drastycznie mi trzymać bo jest gorąco nie chcę mi się jeść, nie jem też 5 posiłków bo jest mi to za dużo 4 posiłki bez tego tak jakby podwieczorku mi wystarczają. Na siłowni ćwiczę 3 x w tygodniu najpierw rozgrzewka ok 7 min potem siłowy 3 serie każdego ćwiczenia po 15 powtórzeń, następnie 30 min cardio. Brzuch robię dodatkowo też w piątek mimo, że nie mam tego na rozpisce plus dodałam maszynę na środkową partię mięśni. Widzę trochę różnicę: obecna waga 50 kg, mniej w obwodach. I tutaj jest pytanie co mogę zmienić w treningu, diecie żeby efekty były jeszcze lepsze, może jakaś suplementacja? Obecnie tylko biorę Vita-min plus dla kobiet.
#silownia #mikrokoksy #dieta #roknasilowni
czekoladaa - Ćwiczę już ponad miesiąc na siłowni. Kaloryczność zrobiona przed rozpocz...

źródło: comment_4Do3xExmT9YMa5rIHhAYFoy8QeYALkBc.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@czekoladaa: uzbroic sie w cierpliwosc, bylo zaczac w styczniu cwiczenia, to teraz nie byloby pospiechu. To jest sport gdzie potrzeba czasu zeby zobaczyc efekty, wszelkie wspomagania lacza sie z farmakologia, co dla kobiet jest o wiele bardziej niebezpieczne.
  • Odpowiedz
@czekoladaa: jesli widzisz poprawe to nie ma sensu niczego zmieniac, jak postepy wyhamuja wtedy zacznij myslec. Im wolniej chudniesz tym jest to trwalsze. Pozatym pozwala zachowac max tkanki miesniowej.
Mozesz sobie kupic BCAA jak koniecznie cos chcesz.
  • Odpowiedz
@lolpok: Dietę dostałam od dietetyczki na siłowni, a trening od trenera po zrobieniu kaloryczności. Sama np zmieniłam dwie maszyny na hantelki chodzi mi o m.naramienne i biceps bo tak mi wygodniej. Co proponujesz w takim razie zmienić?
  • Odpowiedz
@RobenPL: ich efektywność to mit powtarzany do znudzenia i te twoje magiczne 75%hr też
bardziej optymalne są interwały, HIIT, kompleksy metaboliczne, trening crossfit i trening na siłowni
aeroby jeśli chodzi o spalanie tłuszczu są nudne, nieefektywne, nie sprzyjają budowie muskularnej sylwetki, powodują podwyższony poziom kortyzolu, obniżają tesoteron itd.
polecam lekturę:
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=10272
  • Odpowiedz
@czekoladaa: w wielkim skrócie

a propos treningu:
wyrzucamy cwiczenia na maszynach i cwiczenia izolowane
tylko złożone cwiczenia wielostawowe typu przysiad, martwy ciag, wyciskanie itp.
moze byc trening typu full body workout (każda partia cwiczona na jednym treningu)
dodatkowo 2 razy w tygodniu interwały biegowe, jesli nie lubisz biegac to np prosty crossfit z kettlami

dieta:
pełnowartościowe białko w każdym posiłku
ilosc posilkow nie ma znaczenia, mozesz jesc 3-4 jesli tak ci
  • Odpowiedz
@Slith: kiedyś pisał, że tylko aeroby+siłownia i co z tego?
teraz wiemy, że najlepsze są treningi złożone o dużej intensywności ale krótsze
  • Odpowiedz