Wpis z mikrobloga

Przyjeżdża do mnie w czwartek na parę dni osoba z Nowej Zelandii i chce koniecznie zobaczyć jak najwięcej Krakowa (szczególnie architekturę i "jak ludzie żyją"). Będzie to jej pierwszy raz w Polsce. Sam do końca nie wiem co warto pokazać i ogólnie słabo znam Kraków oraz jego historie. Poczytać na szybko jakieś przewodniki i pooglądać filmy dokumentalne czy już nie warto? Chcę ją wziąć na jakąś przejażdżkę z przewodnikiem ale to będzie trochę mało jak na cały dzień w mieście. Wszelkie porady mile widziane.

#krakow #turystyka #wawel
  • 5
@Profesjonalne_spodnie_z_kapturem: wywieź na początek pod centrum administracyjne huty, potem tramwajem (np. 4) przed miasto - Plac Centralny, możecie się zatrzymać i zobaczyć Aleję Róż, wejść na teren np. Centrum C, potem tramwajkiem np. linii 16 na Tomex, krótki spacer, dalej linia 52 - zamek w Czyżynach jako przykład gównostylu lat 90, wysiadka na Wieczystej, spacer przez Lema koło Areny i do Starego Miasta. Po drodze Rondo Mogilskie jako wielopoziomowy węzeł drogowy
@Profesjonalne_spodnie_z_kapturem: Pytałem niedawno o podobne rzeczy http://www.wykop.pl/wpis/13374319/mirki-z-krakow-dajcie-jakies-niecodzienne-miejsca-/
Rynek oczywistością, możesz walnąć ciekawostkę, że Rynek mamy jeden z największych w Europie. Oprowadzić po uliczkach dookoła Rynku (kolejna ciekawostka, trasa królewska, floriańska - Wawel), pokazać i przybliżyć historię Ołtarzu Wita Stwosza w Mariackim, planty z informacją, że są na miejscu dawnych fortyfikacji obronnych, Collegium Novum i Collegium Maius, również z muzeum, jako jeden z najstarszych budynków UJ. Następnie przejść na Wawel, tu masz