Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #kurczak

Czemu po podgrzaniu kurczak mi tak #!$%@? smakuje? Ma taki posmak gówniany po wyjęciu z lodówki i podgrzaniu że nie da się go zjeść. Zasypałem go milionem przypraw ale dalej jest #!$%@?... tylko ja mam takie dziwne kubki smakowe czy ktoś jeszcze ?
  • 40
  • Odpowiedz
Mam to samo. Nigdy nie mogę zjeść piersi na drugi dzień. Śmierdzi padliną, aż cofa przy próbie przełykania... Widzę że nie ma jasnej odpowiedzi
  • Odpowiedz
Dobrze że trafiłem na wątek przez 6 lat nikt nic nie wynalazł, od jakiegoś czasu też zacząłem czuć ten smak aż się robi niedobrze :(
  • Odpowiedz
Jedyny sposób jaki na to wynalazłam to pierś pieczona w piekarniku w rękawie.
Marynuję w gyrosie i czosnku -> rękaw -> piekarnik 180 stopni, 40 minut.
W innym wypadku kurczak odgrzewany na następny dzień dla mnie nadaje się tylko do kosza. Smakuje jakby było zepsute.
Kiedyś tego nie miałam. I widzę dokoła, że mało kto też to czuje.
  • Odpowiedz
@ertrzytrzyjeden od lat zastanawiam się czemu coś jest nie tak z moim smakiem jeśli chodzi o kurczaka (mam ten problem z każdą możliwą częścią kurczaka - nie tylko z filetem), zawsze mówię wszystkim dookoła, że kurczak "dnia następnego" #!$%@! jak mokra ściera lub zmokły pies i wszyscy patrzą na mnie jakbym zwariowała:D cieszę się, że po latach katuszy i posądzania swojego nosa i kubków smakowych o najgorsze, po prostu wpadłam tutaj i
  • Odpowiedz
prawdopodobnie odpowiedzia jest to że chowacie jeszcze ciepłego czikena do pudełka i zamykacie, cziken powinien byc zimny jak go wsadzamy do pudła a w lodówce fajnie jak by był otwarty( albo ma opcje jakiegoś wietrzenia, kiedys były takie pojemniki), zamknijcie rano jak bd wychodzić podobno cziken indyk tak potrafi przejśc smrodem własnie przez to, spróbujcie i dajcie info czy zadziałalo
  • Odpowiedz
Ja gdzieś słyszałam że ten ohydny posmak, to przez wrzucenie kurczaka na zbyt rozgrzany tłuszcz przy smażeniu. Wtedy się coś wytwarza, niestety źródła info nie mam i nie sprawdzałam. Ale faktycznie jak robie kurczaka w piekarniku to tego posmaku nie ma, po smażeniu..następnego dnia jest obrzydliwe
  • Odpowiedz