Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Pytanie od webowego laika - jak dotąd jakieś bzdety w PHP robiłem i sprawdzałem sobie na xampp, natomiast rozglądam się teraz za jakimś hostingiem, który w założeniu byłby w miarę stabilny, tani (cena/jakość), mógłbym postawić jakąś prostą bazę danych na nim i realizować swoje niecne projekty w PHP. Czy jesteście coś w stanie polecić/doradzić? Pytam jako zielonka - z webowym światkiem miałem jak dotąd styczność pracując przy .NETowych serwisach ale tam sam proces doboru technologii i miejsca na postawienie projektów był osadzony na barkach wyższych stażem.
Konkretnie szukam czegoś co w większej perspektywie uciągnęłoby stronę z moim portfolio, samodzielnie napisaną galerię zdjęć - dlatego też sama możliwość ustawienia bazy pod takie cele (nie wiem czy to pomoże).

TLDR: Szukam hostingu na jakąś bazę i strony z PHP. Możecie coś polecić?

#webdev #php #sql
  • 13
@matiit: Mam jeszcze jedno pytanie. Jak rozumiem jesteś klientem OVH? Porównując ich ofertę na ovh.ie i ovh.pl zauważyłem jedną różnicę - u nas brak możliwości płatności przez paypal. Czy orientujesz się czy są jakieś inne różnice pomiędzy .ie lub .pl - jesteś w stanie odradzić/polecić gdzie się pchać? Płacenie paypalem zaoszczędziłoby mi latania do banku - tak, w moim banku nie mają przelewów błyskawicznych ( ͡° ʖ̯ ͡°
@aknozorm: Wydaje mi się, że potrzebujesz normalnego hostingu, na vps będziesz musiał samodzielnie zainstalować mysql i inne potrzebne pakiety, kiedy na zwykłym hostingu wszystko już będzie gotowe do użycia (nie wiem jak jest na ovh, może tam już wszystko jest pokonfigurowane, chociaż mijałoby się to z celem vpsa).

Jeśli znasz się na tym i potrafisz zabezpieczyć i skonfigurować samodzielnie to oczywiście vps daje dużo więcej możliwości, chociaż czy tego potrzebujesz to
@aknozorm dokładnie tak jak pisze @moooka, VPS jest fajny ale jak się znasz / masz admina od tego. Same postawienie domyślnego konfigu to aż proszenie się o problemy jak ktoś Ci namierzy dziurę w takiej templatce.