Wpis z mikrobloga

Mireczki z #sysadmin #sieci #vmware #esxi #wirtualizacja i pewnie #linux mam pytanko. Przenoszę serwery fizyczne do virtualnych maszyn na ESXi 5.5. Chciałbym zrobić tak żeby jedna z maszyn "przejęła" interfejs fizycznej karty sieciowej zainstalowanej na komputerze hostującym ESXi, jak to zrobić? Do czego zmierzam, chcę zwirtualizować 2 serwery które do tej pory chodziły na osobnych komputerach:
PC1 miał 2 interfejsy sieciowe:
- eth0 192.168.88.2 - podłączony bezpośrednio do głównego routera, po którym przechodziła komunikacja na zewnątrz
- eth1 10.0.0.2 - lan
PC2 miał 1 interfejs sieciowy:
- eth0 10.0.0.100 - lan

Na maszynie z ESXi mam 2 karty sieciowe, chciałbym żeby karta NC1 była podpięta do wirtualnej maszyny z PC1 i dostała adres 192.168.88.2, a karta NC2 dostała adres 10.0.0.2. Dobrze kombinuję? Jak to zrobić? To mój pierwszy raz z ESXi i pewnie lamerskie pytanie zadaję, dzięki.

#pytanieit #it
  • 27
  • Odpowiedz
@WallyGator: W takim przypadku potrzebujesz osobną kartę, którą dodajesz do vSwitcha na którym masz portgrupę LAN. Bez tego sieć 10.0.0.0/24 w vmware będzie odseparowana od sieci 10.0.0.0/24 na pozostałych fizycznych serwerach.
  • Odpowiedz