Wpis z mikrobloga

@ikov: Pisałeś, że przy wysiłku podczas upałów lepszy izotonik niż czysta woda. Poczytałem o tym przed chwilą i internet potwierdza. Nigdy wcześniej nie eksperymentowałem z żadnymi izotonikami. Jakie polecasz, a jakich unikać? Chodzi mi o nawodnienie podczas biegania lub roweru. A może najlepiej samemu zmieszać? Znalazłem taki sposób przygotowania: litr wody, łyżka miodu, szczypta cytryny, sok wyciśnięty z połowy cytryny.

#izotonik #bieganie #rower #upal #nawadnianie
  • 12
@Wykopaliskasz: Nie próbowałem samorobnych, trzeba poszukać przepisów w necie... ale samoróbki mają jedną wadę: robisz je w domu i wozisz ze sobą, a na trasę >100km w upalny dzień zejdzie sporo więcej niż np 1.5l. Lepiej wg mnie brać jakieś gotowe (jeden do bidona, ew. drugi do plecaka), a po drodze sukcesywnie uzupełniać (o ile teren cywilizowany), bo taki oshee, powerade lub nawet isostar dostaniesz nawet we wiejskim sklepiku. Nawet te
@Wykopaliskasz: Z izotoników o bardzo dobrych parametrach oraz bez słodzików typu aspartam, najlepszym rozwiązaniem jest Isostar koncentrat w proszku. Jak kupisz na Allegro w większej ilości (3 lub 6 puszek) to wychodzi 2,1 zł za bidon pół litra (uwzględniając koszty wysyłki).
@Wykopaliskasz: robiąc samemu musisz bardzo dbać o proporcje, bo jak dasz czegoś za dużo/mało to będziesz miał napój a nie izotonik. Popularne gotowce natomiast kupisz w każdym (nawet wiejskim) sklepie i nie muszisz wyjeżdżać z domu z zapasem np 3 litrów tylko uzupełniać w trakcie (zazwyczaj na miłe schłodzony w lodowce)
@Wykopaliskasz: to co zapodałeś jest ok, wiec jeżeli nie potrzebujesz dokupić na trasie i jesteś w stanie mieć zapas ze sobą, możesz robić. Pamiętaj tylko by tak jak @Diablo0 zauważył, starać się trzymać w miarę proporcji. Pamiętaj jednak, że jest to najprostszy rodzaj izodrinku :)
Aaa gdyby Ci przyszło do głowy pić samą wodę w międzyczasie to chyba nie muszę mówić, że jest to baaardzo kiepski pomysł. Przypuszczam jednak, że to
@KillBill: Ja używam tylko tego, bo w moim sklepie mam ciut taniej i saszetkę kupuję za jakieś 90gr. Cytrynowy najlepszy, unikaj pomarańczy ;).
No i plus taki że saszetka nie zajmuje dużo i możesz wrzucić w kieszeń i potem z wodą ze sklepu wymieszac.
@impa: @Wykopaliskasz: Ooo, zrobili taniej w sklepie Isostara :D Patrzyłem w ich sklepie dosłownie 2-3 miesiące temu to mieli ceny z kosmosu :D Tak się złożyło że kupowałem u nich na Allegro bo mieli akurat taniej, dostałem rabat na zakupy w ich sklepie to pamiętam że z tym rabatem i tak nadal taniej na Allegro było.

Co do Oshee. Z różnych testów które czytałem, pomijając sztuczne słodziki Oshee jest najlepszym