Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do naszego kolegi @tomasz-maciejczuk który ostatnio zasłynął pod tagiem #ukraina.
CO TO #!$%@? MA BYĆ?!!!!!!!!!!!!!!

Tutaj niby udajesz, że jesteś przeciwny wszystkim banderowcom itp. (co mnie akurat cieszy) i filmik który dzisiaj nagrałeś dla ukraińców/banderowców, też mi się podobał... Ale nie mogę zrozumieć tego, po co robisz sobie tego typu zdjęcia? W czym niby jesteś lepszy od tego ukraińca co pokazywał faka w Majdanku?

źródło
#ukraina #afera #polska #rosja
qlimax3 - Mam pytanie do naszego kolegi @tomasz-maciejczuk który ostatnio zasłynął po...

źródło: comment_AKwjOpoHuEjYf1xTZ7hNEI8OnzsfGNd8.jpg

Pobierz
  • 34
@qlimax3: na foto weteran UPA o nazwisku Diaczun. Wstąpił do organizacji w 1945 roku i razem z Polakami z AK/WiN walczyli przeciwko ZSRR. Potępia rzeź wołyńską. Wręczył mi książkę, którą otrzymał od Polaka z Lubonia (pod Poznaniem) w łagrze w ZSRR. Niżej Ihor Zahrebelnyj, ukraiński nacjonalista z Prawego Sektora, zwolennik porozumienia polsko-ukraińskiego opartego na prawdzie historycznej. Zdjęcie zrobione na Donbasie.
@tomasz-maciejczuk: Jaki cel ma eksponowanie symbolu? Co widzą odbiorcy, którym eksponowany jest ten symbol? Co widzą odbiorcy, którym eksponowana jest swastyka?

Tu nie chodzi o hejt w stronę barw czerwono-czarnych. Tu chodzi o to, co jest eksponowane w tym kontekście i czasie.

Flaga Angoli też jest pełna symboli, które na obszarze Polski czy Ukrainy obrazują pożogę. Nie budzi ona jednak tych emocji, bo całkowicie odmienny jest kontekst, podobnie jak nie budzi
@qlimax3: @tomasz-maciejczuk: @deviator: @NaturalnyMonopolista: @dziadzio: Panowie. Jak sobie możecie prześledzić na moim profilu wykopowym i od ruskiego agenta mi się dostało, ale wokół jednostek przeróżnych ukraińskich trzeba szukać historii. Są jednostki, które odpowiadają za Rzeź wołyńską, za pacyfikację PW, za mordy na Żydach i za inne czyny. NIE MOŻNA jednak wrzucać wszystkich Ukraińców do jednego wora. Problem jest w tym, że po obu stronach trudno o jakieś