Wpis z mikrobloga

@SScherzo:
To mikro-lekcja numer zero: "JavaScript" piszemy razem. I odmieniamy "w JavaScripcie", "nie umiem JavaScriptu".

Znajac to, będziesz już lepsza niż miliony rekruterek, które dzwonią do mnie z ofertą pracy w "Javie Script", albo które układają oferty i piszą o wymaganej znajomości "Javy, włącznie z wersją Script".

Tymczasem JavaScript (w skrócie: JS) i Java to dwa zupełnie różne języki. Jeden nie jest wersją drugiego. Nie mają też za sobą wiele wspólnego,
Akademia Kodu


@SScherzo: http://www.akademiakodu.pl/ jeśli to jest to, to stronę mają okropną, słaba reklama, a i cena jest okropnie duża (~3 tys :o), nie wolisz za darmo się uczyć?

Java jest językiem zazwyczaj do backendu, JS natomiast do frontendu. Jeśli uczysz się HTML i CSS to pewnie uczysz się JS, bez HTML'a, JavaScript'u raczej nie ruszysz. Javy się nie zaczyna od HTML'a, bo jedno z drugim ma niewiele wspólnego.
@13czarnychkotow: przecież ten kurs jest za darmo :P to nie jest tak, że HTML ma być wstępem do Javy - jest i to, i to po prostu. mi się przyda powtórka z HTML, bo tworzyłam jedynie strony w podbazie i chciałabym rozwinąć ewentualnie umiejętności o CSS, bo tego nie tykałam nigdy. a JavaScript to inna historia, ot, z ciekawości, może złapię bakcyla. dlatego się zdecydowałam, bo za darmo.

@Sh1eldeR: tak,