Wpis z mikrobloga

@Sarpens: Etyka nie liczy się w tym przypadku tak bardzo, jak prawo karne. Które jasno mówi, że zabijać nie wolno, a uprawiać seks wolno - poza wyszczególnionymi przypadkami.
Poza etyką i prawem mylisz też kulturę i naukę.
  • Odpowiedz
@Sarpens: wspomniałam już wcześniej, że nauka zrobiła pewne postępy i np dzięki nim ośmielamy się uważać, że kontakty seksualne nieletnich z osobami dojrzałymi, nie są dla tych pierwszych dobre. Nastolatka / dziecko łatwo zmanipulować i zdominować, co najczęściej ma destrukcyjny wpływ na dopiero kształtującą się psychikę. Oczywiście możesz dalej udawać, że czas stoi w miejscu, a my nie mamy żadnych nowych danych i nie możemy zgodnie z nimi rewidować pogladów
  • Odpowiedz
@NuGuns: oczywiście, że każda granica dorosłości jest umowna, ale to nie znaczy, że nie powinno jej być. Pewnie, że można mieć 40 lat i być niedojrzałym dupkiem / księzniczką, ale jednak ludzie <20 roku życia myślą zupełnie inaczej niż osoby od nich starsze. Dlatego mamy obowiązek chronić ich przed nimi samymi. Co do uprawiania seksu, to nie sam fakt jest najbardziej szkodliwy, co wszelkie dysproporcje, które mogą sugerować zachwianie pewnej
  • Odpowiedz
@Sarpens: Tym, że druga strona nie odwzajemni twojego uczucia, bądź jest zmuszana do czynności seksualnych, dlatego głupotą jest stawianie homoseksualizmu na równi z gwałtem na dzieciach.
  • Odpowiedz
@plutonka: Tak samo każda religia na świecie jest irracjonalna, a jednak ludzie chcą w nią wierzyć. Dlaczego nie zakazać religii póki nauka nie udowodni tego, że jest racjonalna? Dlaczego z miejsca zakładasz, że każde dziecko będzie zmanipulowane, zdominowane? Czemu twierdzisz, że kanibalizm jest nieracjonalny, skoro dla kogoś może być to obiekt kultu związany z tradycją. O tym jest ten temat. Homoseksualiści chcą "równości" tylko w temacie dla nich wygodnym, bez
  • Odpowiedz
@Sarpens: Łapiesz mnie za słowa. Jeżeli obie tego chcą - dobra, ale ta granica po coś jest. Osoby poniżej 15 roku życia nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności nad swoimi czynami i łatwiej nimi manipulować. Nie wydaje mi się, by dziecko, które się na to zgadza wiedziało co tak naprawdę robi.
  • Odpowiedz
Czym różni się to od dendrofilii, nekrofilii (...) pedofilii i pederastii?

Liczyłem na jakieś solidne argumenty, a nie bezpośredni atak na mnie. Szkoda, że trochę nie dorosłeś do dyskusji


@Sarpens: hue
  • Odpowiedz
@dxmant: Znajdę Ci Karyny, które w wieku 22 lat z 4 dzieci między nogami nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności za swoje czyny i takich 12 latków, którzy przez patologię w domu wiedzą czym jest życie lepiej niż niejeden studenciak.

Do tej pory była granica wyznaczająca normalność i dewiacje seksualne, która powoli się zaciera, bo komuś nie pasuje to, że nie ma pełni praw obywatelskich będąc innym od wszystkich. Pozostaje
  • Odpowiedz
@Sarpens: w 100% się zgadam, przecież już od dawna są tolerowani i mało kto otwarcie ma z nimi problem. Po co to jeszcze reklamować we wszystkich dostępnych mediach? Po co te parady?
  • Odpowiedz
@Sarpens: Nie ma. Ale podobno z pociągiem do konkretnej płci się "rodzisz". Jest to też coś co nie ulega zmianie. Ale nie porównuj tego do pedofilii bo homo uprawiają seks świadomie a zmuszanie dzieciaka do aktów o charakterze seksualnym to zupełnie co innego.
Aczkolwiek w świecie zwierząt też występuje homoseksualizm więc nie jest to wymysł obecnie żyjących ludzi.
  • Odpowiedz
@blondeblossom: Tak samo jak w świecie zwierząt występuje kanibalizm o czym było trochę wyżej. Ale nie musimy schodzić aż tak głęboko do pedofilii - pederastia też jest w Polsce zakazana, a jak ładnie wskazał to @Shenlong w jednym kraju to 15, w drugim 16, a w trzecim 14.

Nie rozmawiamy tu o przymuszanych aktach, ale o w pełni świadomych stosunkach.
  • Odpowiedz
@Sarpens: Ale wyżej przyrównałeś to do pedofilii i do tego się odniosłam. Pytanie na ile te stosunki z małolatami można nazwać "w pełni świadomymi" jeśli część z nich nie wie jak uchronić się przen nieplanowaną ciążą.
Kanibalizm = zabójstwo. Czyli też marny przykład bo druga osoba na tym cierpi.
Czemu ludzi tak bardzo obchodzi to co inni robią w swoim własnym łóżku? Jak nikomu nie dzieje się krzywda to niech
  • Odpowiedz
@Sarpens: Z punktu ewolucyjnego nie ma żadnej różnicy pomiędzy gejem, pedofilem, dendrofilem, a zoofilem - wszystkie te związki są jałowe, bo nie przekazujesz genów. Z punktu widzenia biologii nie znaleziono żadnych różnic między budową mózgu osób, które wykazują różne preferencje seksualne. Genu "preferencji seksualnych" również nie znaleziono. Przeciętny hetero, pedofil i gej nie różnią się też markerami neurotyzmu, psychopatii, reaktywnością na bodźce, poziomem inteligencji i prawdopodobieństwem zachorowania na choroby psychiczne.
  • Odpowiedz
@volq: Nie ma żadnych badań, które potwierdziły, że istnieją determinanty genetyczne, biologiczne, czy hormonalne homoseksualizmu. Najwyższa korelacja pomiędzy homoseksualizmem, a czynnikiem X, który na niego wpływa istnieje w przypadku kolejności urodzeń braci (im później tym większe prawdopodobieństwo orientacji homoseksualnej).
Tutaj też nie ma dowodu, są tylko hipotezy i ciągłe badania. Jak napisałam, na dzień 29.06.15 nie ma żadnego, podkreślam żadnego dowodu o istnieniu determinanty biologicznej, czy genetycznej.
Ja też mogę
  • Odpowiedz