Wpis z mikrobloga

@Sarpens:biologiczne podstawy jest to najwiekszy problem dla homo ruchu. Bo jak znajdzie sie czynnik H powodujacy homo, to wyjdzie na to ze w jakis sposob mozna ten czynnik H eliminowac i robic z homo normalnego zdrowego czlowieka.
I wtedy bedzie rozdwojenie jazni z jednej strony beda piekni i amerykanscy z drugiej wyjdzie Kali i dwojmyslenie i parcie przeciw nauce.
Dlatego nie sa chyba zainteresowani poszukiwaniem czynnika H
@volq: I właśnie - dochodzimy do miejsca, gdzie w wielu miejscach oburzenie budzi fakt, że w innych religiach można poślubić dzieci. Ale gani się wszystkich za oburzenie związane z homoseksualizmem.

Po prostu chodzi mi o to, że nie traktuje się tej sprawy równo. Wprowadza się hasła równości i tolerancji, ale tych w wąskim zakresie - w tym przypadku homoseksualizmu, a pomija się wszystko inne i gani - jak np. pederastię, choć
@Sarpens: a widzisz różnicę pomiędzy dorosła kobietą i dorosłym mężczyzną, a nastolatkiem? Naprawdę nie ogarniasz tego, że chodzi tu o dojrzałość emocjonalną i zdolność ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny? Jeśli dorosły, ukształtowany mężczyzna decyduje, że chce mieć za partnera drugiego mężczyznę, to jest to coś innego niż gwałcenie 12 letniej dziewczynki przez starego oblecha. No chyba, że według Ciebie to pierwsze to patologia, bo nie bedzie z tego dzieci, a to
A skąd wiesz że homoseksualizm nie został właśnie stworzony przez naturę pod tym kątem? Jest jakieś tam plemię gdzieś tam na świecie które dla gejów wyznaczyło osobną rolę w społeczeństwie - twierdzą że taki jest cel ich życia.


@volq: na 100% nie zostal stworzony pod katem rozmnazania to chyba oczywiste.
Odnosnie plemienia..co kto sobie twierdzi o kims innym i jego roli jest najzupelniej obojetne. Jesli maszyna wypluwa wadliwy produkt to albo
@Benq20: Legalne małżeństwa z nieletnimi są tylko pod rygorystycznymi regułami - a przynajmniej tak jest u nas.

@plutonka: Ja nie rozumiem osób homoseksualnych. Chodzi mi tylko o to, że głosi się hasła o tolerancji, równości, a dla mnie taki homoseksualizm niczym nie różni się od pederastii, a skoro ktoś młody mógłby być szczęśliwy z kimś dorosłym to czemu, idąc "z duchem postępu" takich związków też nie tolerować i je zalegalizować?
@Sarpens: a umiesz wyjaśnić dlaczego osoby homoseksualne nie powinny mieć praw do odwiedzania się w szpitalu, dziedziczenia po sobie lub rozliczania się z podatków? Poza tym, że 'nie rozumiesz'? Ja np nie jestem wielką zwolenniczką adopcji dzieci przez osoby homoseksualne, ale nie rozumiem dlaczego nie mogą sobie w świetle prawa wybrać najbliższej sobie osoby, skoro ja mogę. Rozmawiamy teraz o świeckim prawie, a nie religii, sensie życia i prokreacji.
@plutonka: Jak najbardziej im tego nie bronię. Jestem zdania, że skoro dla swojej dewiacji seksualnej są wstanie zrobić dużo to muszą być gotowi do zrezygnowania z rzeczy, które były tworzone dla normalnych osób.

A co do odwiedzania w szpitalu - może należy zmienić to konkretne prawo, a nie naciągać inne, aby zmieścić się w warunkach tamtego? Dla mnie trochę robienie bulwy z logiki.