Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z #soczewki chciałbym tego lata przesiąść się z okularów na szkła kontaktowe. Rozumiem że pierwsze kroki do okulisty który dobierze mi odpowiednie, a potem do optyka gdzie je kupie, tak? Jak to wyglądało w waszym przypadku?
Dodam że #astygmatyzm here.
Jeśli okulista to lokalnie prywatnie czy np. #visionexpress i czy tam od razu dobiore i kupie? Macie jakieś własne opinię o tej firmie? I jakieś wskazówki ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oczy #okulista
  • 16
@Gostas: w sumie to bylo pare lat temu wiec dokladnie nie pamietam ale za soczewki jednodniowe placilem chyba jakies 80 zl za opakowanie na miesiac, a ze mam 2 rozne moce to 160 plus 1zl za badanie. Ogolnie calkiem spoko moim zdaniem. Moj okulista potem potwierdzil ze soczewki dobrze dobrane itp. Plusem duzym bylo to ze babka siedziala ze mna chyba 40 min jak nie wiecej dopoki nie nauczylem sie zdejmowac
@Gostas: Ja jakieś 4 lata temu zacząłem korzystać z soczewek, byłem w Vision Express. Najpierw umawiasz się na badanie, na początku którego wypełniasz ankietę (podajesz dane osobowe, czy chorujesz na coś, czy masz wadę wzroku, itp.); następnie sprawdzają Ci na badaniu wadę wzroku, ciśnienie w gałkach ocznych, itd. Jak stwierdzą, że możesz nosić soczewki, uczysz się z nimi obchodzić pod okiem fachowca z VE. Zakładanie, zdejmowanie, czyszczenie soczewek i ogólne rady/zalecenia.
@bartosz-domagalik: @Gostas: Jak ja dobierałem pierwszy raz w VE było tak samo. Najpierw badanie prawie godzinę, a później nauka zakładania i zdejmowania. Dostałem darmową próbkę jednodniowych i jak wszedłem w okularach to wyszedłem w soczewkach. Polecam, ale niestety to dość kosztowna sprawa. Można czasem w rossmanach kupić miesięczne po jakieś 20-30 zł, ale różnie z nimi bywa. Ja np ich nosić miesiąc nie mogę, mój brat nosi czasem i 5
@Gostas: Tak się składało na tamte czasy, że pracowałem w centrum handlowym gdzie mieli salon. Poszedłem spytać, mieli pacjenta, powiedziałem, że przyjdę za pół godziny. Przyszedłem i mnie z miejsca zaprosili do gabinetu na badanie. Akcja miała miejsce we Wrocławiu.
@Gostas: okulista mi mówił, że oczy nawalają mnie przez kontakty dobrane i kupionr w vision, mają tam swoją marke którą wszystkim wciskają plus źle dobrany rozmiar. Po dobraniu wielkości u optyka w nir sieciowym zakładzie było milion razy lepiej.
@kazalitojestem: właśnie planuje pierwsze kroki skierować po lokalnych optykach i obadać sytuację czy u nich też moge za jednym razem zrobić dopasowanie i zakup pierwszych soczewek, i podejme decyzję VE czy lokalnie gdzieś
@Gostas: Niech ci poda wymagane dane, które będą ci potrzebne do kupienia soczewek potem powiedz, że kupisz sobie sam. Mi pani polecała airoptics, kupiłem we własnym zakresie za 50% tego, co w salonie i króciutko mówiąc dla mnie #!$%@?. Przerzuciłem jeszcze kilka marek i zostałem przy B&L PureVision. Noszę w trybie miesięcznym i te są najlepsze, spoko do kompa nawet na 12h, w trasę itd. Soczewki kupuje w szkla.com tanio tam