Wpis z mikrobloga

Pytanie do doświadczonych mireczków.

Trening lifterów i kulturystów różni się znacznie. Ci pierwsi stawiają na duże ciężary, małą ilość powtórzeń, długi czas odpoczynku, ćwiczenia złożone wielostawowe. Kulturyści natomiast uwielbiają maszyny, ćwiczenia izolujące, ciężar jest jedynie narzędziem, musi być czucie mięśnia, technika i POMPA.

Tyle teorii ale słyszałem, że tzw. czucie mięśni i pompa służą jedynie kulturystom na sterydach. Że mięśnie naturala rosną jedynie jeśli damy im odpowiedni ciężar a nie pompę. Więc jak z tym jest? Jak w końcu natural powinien ćwiczyć? Duże ciężary mała ilość powtórzeń czy umiarkowane ciężary i technika, czucie mięśnia?

#mikrokoksy #silownia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kulturyści natomiast uwielbiają maszyny, ćwiczenia izolujące, ciężar jest jedynie narzędziem, musi być czucie mięśnia, technika i POMPA.


@ethics: Jedno zdanie, cztery minięcia się z prawdą. Zostawiłbym z tego tylko "kulturyści (..) czucie mięśnia i technika". No i kulturyści też ćwiczą złożone wielostawowe. Wg mnie natural powinien skupić się na tym właśnie, ćwiczenie właściwych mięśni (czucie mięsnia) z odpowiednią techniką, i przykładanie się/kontrolowanie ruchów negatywnych. Plus dużo snu, dużo wody, odpowiednia
  • Odpowiedz
@ethics: U naturala musisz stworzyc odpowiednie anaboliczne srodowisko, zeby rosly miesnie. A to tworza duze ciezary i cwiczenia wielostawowe (i czesto FBW lub chociaz push/pull). Dlatego natural na 5 dniowym splicie rosnac nie bedzie. Choc jest to wszystko o wiele bardziej zlozone. Bo lifter to np 2-boista i 3-boista. Treningi roznia sie radykalnie, sylwetki tez.
  • Odpowiedz
@bst: No właśnie czyli dla naturala najlepszym treningiem jest StrongLifts 5x5 a nie split z katowaniem jednej partii pod 10 kątami.
  • Odpowiedz
@bst: dlatego takie pytania są z d--y. Na każdego działa to inaczej, każdy musi próbować i patrzeć jak się jego organizm zachowuje. Trening dla naturala, trening dla koksiarza, please.... wszystko kwestia progresu ciężaru, objętości treningów i diety (z tym, że dieta to 70%-90% sukcesu)
  • Odpowiedz
@feniks_pn: No ale o jakim progresie ciężaru mówimy w treningu kulturystycznym? Jak będziemy chcieli progresować ciężar to dojedziemy do wielkich ciężarów i małej ilości powtórzeń. Ja mówię o treningu kulturystycznym gdzie ktoś macha średnim ciężarem aby wyczuć mięsień. U mnie na siłce wielkie koksy a machają ciężarem takim jak ja. Rack do przysiadów pusty, martwych ciągów nikt nie robi a wielkie koksy łażą.
  • Odpowiedz
@ethics: ktoś zapomniał, ze split jest tez metoda treningowa i o dziwo skuteczną
na silce koksy chodza, robia splity, dobrze wygladaja a treningu za soba maja 5-10lat
dodatkowo zauwazylem nowy przyplyw ludzi aka "tylko wolne ciezary"
5x5 sl to przecietna metoda, dodatkowo ta przecietnosc wynika z techniki, bo niby jak ktoś kto zaczyna siłownie ma zrobić poprawnie przysiad?
na pytanie jak trenować odpowiadam pytaniem
trenujesz dla wygladu/wyrywania dup/startowania w zawodach
  • Odpowiedz
@saw_an_mars: Trenuje dla wyglądu ale ciężar jest czynnikiem motywującym. Zmian w wyglądzie sylwetki nie zanotuje się z dnia na dzień. Można się mierzyć ale co to da. Skąd mam wiedzieć czy dodatkowe milimetry to błąd w pomiarze, woda, tłuszcz czy zbudowany mięsień. Za to jak udaje się wycisnąć większy ciężar to już to można odnotować.
  • Odpowiedz
@bst: wbrew Twoim przekonaniom ja osobiście na splicie uroslem i to dość konkretnie, wszystko zależy od człowieka, jednemu lepiej spasuje Split, drugiemu fbw a trzeciemu crossfit czy cos tam jeszcze :p
  • Odpowiedz
Trening lifterów i kulturystów różni się znacznie


@ethics: nieznacznie

Kulturyści natomiast uwielbiają maszyny, ćwiczenia izolujące, ciężar jest jedynie narzędziem, musi być czucie mięśnia, technika i
  • Odpowiedz