Wpis z mikrobloga

@kontrowersje: Nie dają telefonów za darmo, można wypożyczyć za 12zł za tydzień z pakietem danych. Jak dostaję się oceny poniżej 4,75 to nie dostaję się bonusowych dopłat. Ja mam średnią 4.85. Nie ma żadnych rozmów, bo nie ma szefa. Sam jesteś swoim szefem, ale mogą Ci zablokować konto jak będzie odwalał jakąś #!$%@?, albo dostawał wyjątkowe słabe oceny. Nie do końca wiadomo jak jest z rozliczaniem się z tego. Można
  • Odpowiedz
@FredzIo: a jak z kontrolami? nie boisz się?

z tego co czytam to:

Kierowca będzie musiał się tłumaczyć, dlaczego dla zarobku wozi pasażerów, mimo że nie ma wymaganej licencji, nie prowadzi działalności gospodarczej, nie płaci podatków i nalicza opłaty za pomocą aplikacji w telefonie. Choć kierowca oświadczył kontrolerom, że to nie on świadczył usługę, lecz firma Uber, to ta najprawdopodobniej uniknie odpowiedzialności. Jak tłumaczą jej przedstawiciele, ona tylko dostarcza aplikację do "łączenia kierowców i pasażerów w czasie
  • Odpowiedz
@kontrowersje: Troszkę się boje, bo był tylko jeden incydentalny przypadek. Znam ten tekst, bo większość niezdecydowanych go podsyła. Uber udziela wsparcia w sytuacji kontroli. Zapewniał to na spotkaniu. Nie wynika to z umowy, bo gdyby Uber w umowie całą odpowiedzialność brał na siebie to by od razu kontrole go zniszczyły. Póki odpowiedzialność spoczywa (przynajmniej na piśmie) na zwykłych szarych obywatelach to ich ściganie i dowalanie kar jest niepolityczne.
@enormoushedge
  • Odpowiedz
@FredzIo: czy można też wozić samochodem 7-osobowym?

czy można być współpracownikiem mając licencję na przewóz osób?

czy konkretny samochód jest wpisany w umowę? czy zamiast współpracownika może jeździć znajomy/kolega?
czy przewidziane są jakieś dodatkowe opłaty dla klientów, np. za fotelik, za 7-osób, za
  • Odpowiedz
@kontrowersje: Tak. Ale w aplikacji widniejesz jako max 4 osoby.
To nic nie zmienia, Twoja sprawa jakie masz uprawnienia.
Jest umowa o współpracy. W niej jest tylko podpis. Możesz dodać(wysłać skany dokumentów) dowolną ilość samochodów i ich używać. Kierowcy mogą się wymieniać samochodami, ale każdy musi mieć swoje konto na platformie.
Nie ma żadnych dodatkowych opłat za tego typu usługi. Chyba, że do ręki Ci ktoś da.
To czekasz, bo
  • Odpowiedz
Przy zamówieniu takiego kursu możesz też anulować przejazd, jeśli np nie masz czasu na taką podróż.


@FredzIo: z tego co się zorientowałem miejsce docelowe widzisz dopiero w momencie rozpoczęcia kursu (potwierdzenia, że jesteś u klienta); co wtedy? jak anulować przejazd?
możesz podać jakie są te stawki z Krakowa do Wieliczki/Pyrzowic/ Zakopanego?
  • Odpowiedz
@FredzIo: Właśnie wszedłem na wykop w poszukiwaniu jakiegoś kierowcy Ubera, idealnie :)
Jak wygląda sprawa z "dobieraniem" kursów dla kierowcy? Osoba, która chce jechać wybiera akurat Ciebie do obsługi tego kursu czy wyświetla się Wam (kierowcom) komunikat, że ktoś w takiej i takiej okolicy czeka na kurs i kto pierwszy ten lepszy?
Jestem z Trójmiasta i tak myślałem, że fajnie byłoby sobie dorobić jako kierowca Ubera, skoro wchodzą do Trójmiasta.
  • Odpowiedz
@kuba_n: z tego co się orientuję to pasażer ma mapkę z zaznaczonymi kierowcami w okolicy i wybiera sobie tego który mu się podoba bo np. ma więcej gwiazdek :)
auto rodziców z 2006, w sumie mógłbym wieczorami i weekendami jeździć, ale jakby mi #!$%@? kare to bym się nie wypłacił...
  • Odpowiedz
@kontrowersje: Pytasz go wcześniej. Stawki to z tego co pamiętam 40/200/200 zł.
@kuba_n: Przy zamówieniu kierowcy dobiera najbliższego z promieniu 5km. Nie ma możliwości wyboru. Co to samochodu to tak jak pisałem wyżej, raczej nie może być starszy niż 2005.
@ra5putin: Ma mapkę z kierowcami w okolicy, ale nie wybiera sobie kierowcy. Wybierany jest najbliższy z promieniu 5km i po jego akceptacji zamówienia dopiero widzisz jego
  • Odpowiedz
@FredzIo: dzięki za poprawienie mnie - nie korzystałem jeszcze z ubera więc bazowałem na tym co widziałem/czytałem w internecie - jak widać, coś mi się pomieszało. a jeszcze jedno - jest wymóg co do tego od jak dawna trzeba mieć prawo jazdy? nie ukrywam, że jestem jeszcze młodym kierowcą (prawo jazdy od września 2014).
  • Odpowiedz