Wpis z mikrobloga

Cholera.
Jestem wege już długo (jakieś 7 czy 8 lat), soi w swoim życiu zjadłam sporo, ale tych wynalazków jak parówki i szynka nigdy nie kupowałam.
Wzięłam sobie paczkę (4 sztuki parówek za 8zł :D) na spróbowanie. No #!$%@?, jak osoby które są wege to jedzą? Smakują i pachną jak z wieprzowiny. Przecież to się mija z celem trochę.
Osobiście jestem wege z innych powodów, więc mogę to jeść, ale serio to dość śmieszne XD
#wegetarianizm #weganizm
  • 32
  • Odpowiedz
@Cat0Woman: więc podsumowując, nie jesz mięsa bo go nie lubisz i tak się już przyzwyczaiłaś do jego niejedzenia. Nie ma to związku z ideologią czy zdrowiem. Ale lubisz ryby i je jesz. Nie potrafisz zrozumieć jak ktoś kto jest wege chce jeść coś co przypomina w smaku mięso.
  • Odpowiedz
@Cat0Woman: mnie najbardziej śmieszą "flaczki wegetariańskie", które czasami widzę na półce w sklepie, albo... pewna krakowska, wegetariańska restauracja, w której nazwy potraw zawierają takie wyrazy jak "kurczak" czy "wołowina"
  • Odpowiedz
@Cat0Woman: Nie ogarniam ich za bardzo, dość przetworzone jedzenie. Ostatnio znalazłem kotlety z soczewicy - przypomina trochę falafel teksturą i smakiem - zdecydowanie nie mięso.

Wegetarianie jedzą dość sporo produktów zwierzęcych, więc i kubki smakowe inne i może ich do mięsa ciągnie.

Wegan raczej nie.
  • Odpowiedz
@grecki: Soczewica to generalnie jak mięso nie smakuje, bardziej jak jakaś fasola czy coś. Kotlety robiłam to średnio mi smakowały, ale teraz pastę będę testować chyba, bo trzeba to jakoś zużyć :D
  • Odpowiedz