Wpis z mikrobloga

Cholera.
Jestem wege już długo (jakieś 7 czy 8 lat), soi w swoim życiu zjadłam sporo, ale tych wynalazków jak parówki i szynka nigdy nie kupowałam.
Wzięłam sobie paczkę (4 sztuki parówek za 8zł :D) na spróbowanie. No #!$%@?, jak osoby które są wege to jedzą? Smakują i pachną jak z wieprzowiny. Przecież to się mija z celem trochę.
Osobiście jestem wege z innych powodów, więc mogę to jeść, ale serio to dość śmieszne XD
#wegetarianizm #weganizm
  • 32
Osobiście jestem wege z innych powodów, więc mogę to jeść, ale serio to dość śmieszne XD


@Cat0Woman: Kto w takim razie nie może tego jeść? Co do parówek - rzadko kupuję takie wynalazki, bo nie czuję potrzeby jedzenia odpowiedników mięsa. Kiedyś spróbowałam i zupełnie nie przypadły mi do gustu, ale ostatnio z ciekawości kupiłam jakąś inną wersję i były całkiem smaczne.
@Cat0Woman: Niestety to, że parę osób przestaje jeść nic nie zmieni :)

Oczywiście że zmieni. Poza tym że kilka zwierzaków/rok mniejsze zapotrzebowanie przemysłu, większy rynek jedzenia alternatywnego = łatwiejszy wybór by nie jeść mięsa.
@SScherzo: Dla mnie w cholere przypominają te mięsne :D Zresztą skład taki sobie, spoko jako urozmaicenie, ale tyle soli w jednej sztuce o.O Spoko dla urozmaicenia, ale nie do jedzenia zbyt często (zresztą ta cena :D).
@pjcezaq: Nic nie zrobili, po prostu za dzieciaka lubiłam tylko parówki i drób. Ale dla nich skoro je jadłam to znaczy, że jem mięso. Więc wciskali mi rzeczy, których zwyczajnie nie lubię i tak przestałam jeść całkowicie. Generalnie nienjadam od 4 klasy podstawówki, potem w 5 znowu jadłam krótki okres czasu szynkę z indyka, no ale szybko przestałam znowu.
Teraz nie jem nie przez względy etyczne tylko zwyczajnie z przyzwyczajenia.

@
@Cat0Woman: to pewnie kwestia tego, jakie potrawy się lubi. ja na przykład lubię hot-dogi, to sobie sojowe parówki czasem kupię. no bo z czym innym hot-doga? :) brakuje mi też czasem pizzy pepperoni, pewnie sobie kupię jakąś podróbkę i zobaczę. niektóre smaki nadal lubię po prostu, mam mały staż jeszcze (dopiero 5 miesięcy nie jem mięsa). ale wracać też nie planuję do mięsa :)
@SScherzo: Jak mogę coś polecić (każdemu kto jest wege to polecam, ale i nie tylko :D) to pasta - wędzone tofu i suszone pomidory z przyprawami :D
Jak lubisz coś z wyrazistym smakiem (a ja nie lubię mdłego jedzenia) to jest super :)