Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, nie ukrywam - POTRZEBUJĘ WASZEJ POMOCY.

Czeka mnie wybór #studbazy, kierunek związany z Informatyką, najlepiej Infa stosowana. Tutaj rodzi się pytanie do tych co studiują w #poznan #wroclaw #krakow #bydgoszcz #torun .

Ile kosztuje utrzymanie na studiach na miesiąc, wliczając wszystko (mieszkanie/akademik, jedzenie, napoje (bez %), ciuchy, od czasu do czasu kino, czy zakup jakiejś książki, oczywiście nie wliczając w to używek?

Potrzebuję takich informacji, bo komponuję pozew o zwiększenie alimentów ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Tak wiem > masz dwajścia lat a żyjesz na garnuszku rodziców - robię co mogę, dorywczo staram się dorabiać.

#studbaza #studia #pytanie #alimenty #sadstory
  • 37
  • Odpowiedz
@majkel_jackson: Nie wiem czy student informatyki to jakiś tańszy lub droższy w utrzymaniu jest od studenta innego kierunku, ale powiedziałbym, że w #krakow 1000zł miesięcznie spokojnie wystarczy, jeżeli nie potrzebujesz sam dla siebie 50m2, długodojrzewających serów niemieckich za 80zł/kg na kolację i żreć sushi na mieście 3 razy w tygodniu.
  • Odpowiedz
@majkel_jackson: zależy jakie kto ma potrzeby. U mnie mieszkanie 750zł/mc - żarcie (jak nie oszczędzam i jem jakieś gówna typu MCD, KFC, kebaby itp) koło 600-650zł. Dolicz sobie do tego co chcesz kupić z innych rzeczy pokroju nowe gacie, książka, ram do kompa i tak dalej.
  • Odpowiedz
  • 2
@majkel_jackson: Nie wiemy ile jesz, ile razy kino, jakie ubrania, ile ksiazek... :) Ja wydaje jakies 1700zl, ale spokojnie da sie zejsc nizej. Glownie na jedzeniu, a zreszta ja wliczylem alko w to. Za pokoj place aktualnie 500zl, akademik powinien byc w tej cenie lub troche tanszy. Rachunki bardzo szacunkowe.
  • Odpowiedz
Ile kosztuje utrzymanie na studiach na miesiąc, wliczając wszystko (mieszkanie/akademik, jedzenie, napoje (bez %), ciuchy, od czasu do czasu kino, czy zakup jakiejś książki, oczywiście nie wliczając w to używek?


@majkel_jackson:
Akademik to ~300-400 zł. Miejsce w mieszkaniu studenckim myślę od 500zł do (wstaw tutaj dowolną kwotę).
Jeśli chodzi o jedzenie to wiadomo, jeden przeżyje za 50zł/tydzień, a innemu 250zł będzie mało.
Co do rozrywek, kina, książek, imprez,
  • Odpowiedz
@arko123: @kon-jakub: @Zashi: jak alimenty zasądzą zbyt niskie, aby w jakimś normalnym stopniu można było funkcjonować na studiach zawsze zostają dwie opcje: 1. Studia w aktualnym miejscu zamieszania (bez przyszłości i perspektyw) albo 2. Zawsze można coś dorobić, tylko czy uda się znaleźć czas na wymagających studiach?!
  • Odpowiedz