Wpis z mikrobloga

Paski do lustrzanek na zatrzaski to rzecz dla mnie nieoceniona. Zdecydowałem się na to rozwiązanie praktycznie od razu po nabyciu swojej lustrzanki. Posiadają dużo ciekawych zastosowań i mogą znacznie ułatwić tworzenie wspaniałych materiałów jak i pełnić funkcję zabezpieczającą lustrzankę.
Na dołączonych obrazkach widzimy lustrzankę przypiętą obok tacki w samolocie, dzięki czemu mogłem bez obaw zmienić obiektywy w trakcie przerw w filmowaniu widoków za oknem, nie bojąc się iż lustrzanka nagle zsunie mi się z tacki. Przypinałem też ją wielokrotnie do różnych rzeczy by mieć w danej chwili wolne ręce. Często nosiłem ją także i przypiętą po prostu do spodni (co widać nawet w tym momencie na moim głównym zdjęciu profilowym na samej górze). Natomiast na pozostałych zdjęciach dodanych w tym wpisie widzimy aparat wystawiony poza barierkę na małym statywie. Właśnie tworzy się timelaps pięknej Florencji z Fortu Belvedere. Ogniskowa jest dość spora, zatem dodatkowo ujmuje stabilności całej konstrukcji. Nigdy nie odważyłbym się pozostawić swojego sprzętu w takim złudnym miejscu. Ale paski od lustrzanki kolejny raz uspokoiły moje obawy.

Z racji tego, że ja swoją lustrzanką przede wszystkim filmuję, długie paski zawsze były dla mnie denerwujące. Ale nie chciałem się ich pozbywać ponieważ lustrzanka zawsze najbezpieczniej podróżuje z Tobą na szyi. Chciałem więc móc szybko pozbywać się paska jak i równie szybko go do swego aparatu przypinać. Taki pasek na zatrzaski okazał się więc zbawienny. Używam za każdym razem i bardzo sobie cenię. Polecam wszystkim fotografom i filmowcom

#ciekawostki #fotografia #podroze #dslr #lustrzanki #canon #wlochy #italia
Pobierz Bunch - Paski do lustrzanek na zatrzaski to rzecz dla mnie nieoceniona. Zdecydowałem ...
źródło: comment_GVmJiChUZkYCMh9ZUChuUEZoRRkj8DmL.jpg
  • 5
@Bunch: Mam ten sam statywik ale inną głowicę która się juz rozwaliła :/ A z pasków tylko długie przez ramię, o niebo wygodniejsze. Taki BlackRapid z 5dmk3+70-200 spisuje sie niesamowicie dobrze.