Wpis z mikrobloga

Macie jakiś pomysł jak naprawić sobie kompa? Problemem jest to, że nie da się go wyłączyć. Kiedy zamknę system, od jego zamknięcia mijają 2 sekundy i komputer zawsze się uruchamia ponownie.

Pamiętam, że kiedyś miałem taki problem i jakoś go rozwiązałem, dawno. Teraz niestety nie mogę.

Odznaczyłem wybudzanie komputera za pomocą narzędzia myszki z menedżera urządzeń, ale to nic nie dało. Zmieniłem też plan zasilania na inny. Ale komp nadal się uruchamia tuż po wyłączeniu. I nie ukrywam, że zaczyna mnie to już mocno w------ć.

Macie jakiś pomysł?
Mam Windowsa 8, PC

#pytanie #pc #hardware #software #elektronika #komputery #informatyka #help
Bunch - Macie jakiś pomysł jak naprawić sobie kompa? Problemem jest to, że nie da się...

źródło: comment_ns1T22OFIw4dA0Fx2Wprpm978NqIGsof.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: Możliwe że od ramu również, spuchnięte kondensatory wokół procka ?

Uruchom z płytki instalacyjnej windowsa, wlacz narzedzie do naprawiania systemu i w konsoli wpisz chkdsk c: /r (domyślam się, że na c masz system) sprawdź czy podziałało jak nie to wołaj.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: @kmicolo: @multiboot: @mati1000500100900: @elektryczny_mariusz: @mati1000500100900: @Jestem_Tutaj:

Zauważyłem też dziwną rzecz. Mam telefon wpięty do kompa przez USB praktycznie cały czas. Leży obok mnie, a właściwie to stoi. No i od czasu do czasu słyszę jak zaskakuje jego ładowanie. Tak jakby nagle dostawał energii (i telefon reaguje wibracją krótką na ten znak) i jakby później ją stracił. Czy
  • Odpowiedz
@Bunch: Ja mam tak, że jak mam coś podłączone do pc (telefon, latarke itp) to sie nie włącza wgl.

To bd szło długo bo sprawdza i naprawia dysk :D
  • Odpowiedz
@DooWo: W domu są jeszcze laptopy. Ale nad czym myślisz? Nad wyjęciem dysku, podpięciem do innego kompa i sprawdzeniem na innym abym miał dostęp do kompa swojego?
  • Odpowiedz
@Bunch: Tak, tego typu problemu są głównie przez dysk. Możliwe opcje to jeszcze kondensatory i ram.

Ściągnij wersje live linuxa i stamtąd napraw dysk. Wersje live windowsa jak znajdziesz też zadziała.
  • Odpowiedz
@Bunch: Jest to wersja systemu, która działa z płytki albo pendrive. Wrzucasz takie cos na pendrive, bootujesz z niego i masz system :)
  • Odpowiedz