Wpis z mikrobloga

Może mi odpowiedzieć jakiś katolik dlaczego Jan Paweł 2 wierzący w Boga, odgradzał się od ludzi pancerną szybą w samochodzie? Czy to nie jest najbardziej perfidny obraz hipokryzji i niewiary? Jak osoba rzekomo wierząca w to, że los każdego człowieka jest w rękach stwórcy, może jawnie tak robić zadając kłam temu wszystkiemu?

#pytanie #janpawel2 #katolicy
  • 107
  • Odpowiedz
Dlaczego miał by nie mieć pancernej szyby?

Idąc tym #!$%@? tokiem myślenia podludzi


@Krzeslo_Komora: Przykład idealnego katolika żyjącego naukami i miłością Jezusa do bliźniego ( )
  • Odpowiedz
@zxc44: To chyba się tylko z tego cieszyć, że dużo logicznych odpowiedzi? Nie wiem co niektórzy uważają, ale ja po to założyłem ten temat. Nie napisałem nigdzie, że mam monopol na wiedzę, że przyszedłem tutaj kogoś orać, plusy zbierać etc. Napisałem jakie mam przekonania, ktoś mi odpisał jak on to widzi, część argumentów przetrawiłem i się z nimi zgadzam z jakąś częścią nie i tyle. Ciekaw byłem reakcji "drugiej" strony
  • Odpowiedz
Jak osoba rzekomo wierząca w to, że los każdego człowieka jest w rękach stwórcy, może jawnie tak robić zadając kłam temu wszystkiemu?


@thisismaddnes: Idąc tym rozumowaniem, to wszystko powstało dzięki Bogu, czyli także szyba pancerna w samochodzie. Poza tym, to jeśli ktoś wierzy, że jego całe życie jest zaplanowane przez Boga, to każde jego działanie służy spełnieniu tego planu, czyli jeśli miał pancerną szybę w aucie, to widocznie taki był
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: Tobie się chyba katolicy pomylili z muzułmanami. To u nich obowiązuje zasada "Inszallach" - czyli "Bóg tak chciał". W związku z tym mają wszystko w dupie, bo cokolwiek się nie wydarzy, to Bóg tak chciał i #!$%@?. Można wszystko zaniedbać, można nic nie robić, a jak nadejdą konsekwencje to wystarczy wyrecytować "inszallach" i każdy jest usprawiedliwiony.
Jakby iść twoim tropem rozumowania, to katolicy mogliby nie pracować, nie myć się,
  • Odpowiedz
Nie rozumiesz znaczenia stwierdzenia.


@Nebayh: Stwierdzenie to, jak większość wypowiadanych przez JP2, to są typowe porady Kapitana Oczywistego. Ogólnikowe, bez wskazania konkretnych działań.
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: nawet nie chce mi sie czytać pierdół które napisałeś dalej. W Biblii napisano:
"Powiedział szatan: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół! Jest bowiem napisane: Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli, i na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Lecz Jezus mu odparł: Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Gdy diabeł dokończył całego kuszenia, odstąpił od
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: zobacz, jedni sobie wierzą w Boga, żyją sobie według pewnych zasad i reguł, jednym wychodzi, drugim wychodzi nieco gorzej, no ale starają się. Zebrali się w grupy, rozmawiają sobie o tym. No i nagle zjawia się taki idiota z boku i mówi:

- a bo wy to głupi jesteście bo to robicie bo to co robicie jest głupie bo ja tak uważam!
- no okej, robimy to bo 1.. 2...3... 4...argument, no i jest nam z tym okej.
- ale jesteście głupi bo mi sie wydaje że jesteście głupi, ja to nie rozumiem co wy robicie.
- no dobrze, otóż robimy to bo
  • Odpowiedz
Bóg to nie jest jakiś magik, któremu mówisz "Chce rower" i puff, masz rower.

Czy Bóg mu obiecał, że nie zginie?


Piękni wykopowi katolicy, mądrzy wykopowi ateiści. Siebie jesteście warci - założyciel tematu zdaje się cokolwiek nie rozumieć niskiego poziomu abstrakcji (casus niezrozumienia, co znaczy "powierzenie się Bogu") i obraża interlokutorów, nie bez przyczyny jednak - gdyż dyskutanci oczywiście nie znają nauczania i wyznają nie katolicyzm, a sklejkę wierzeń folklorystyznych, obiegowych opinii i przysłów ("Szczęściu" należy pomagać; historyjka z księdzem powtarzana razy n - głupawe powiedzonka i wyzwiska od gimboateistów mają stanowić argumenty?).
Co do cytatów - TAK, BÓG OBIECAŁ, ŻE WIERZĄCYM / PRAKTYKUJĄCYM BĘDZIE "FAJNIE".

Wtedy
  • Odpowiedz