Wpis z mikrobloga

Może mi odpowiedzieć jakiś katolik dlaczego Jan Paweł 2 wierzący w Boga, odgradzał się od ludzi pancerną szybą w samochodzie? Czy to nie jest najbardziej perfidny obraz hipokryzji i niewiary? Jak osoba rzekomo wierząca w to, że los każdego człowieka jest w rękach stwórcy, może jawnie tak robić zadając kłam temu wszystkiemu?

#pytanie #janpawel2 #katolicy
  • 107
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: ja #!$%@?, kiedyś to byli ateiści. Nauka, biologia, dowodzene, dyskurs i swiatle idee.

teraz banda #!$%@? gimbusow, gwalci sobie spokojnie logike co wieczór we wszystkie dziury, zadufana w sobie zbieranina pajaców bez szkoły. Coraz biedniejsze argumenty, zero znajomości teologii, beznadziejny bait. I lizanie sie po jajach swojego ego za pomoca religii. #!$%@? ze to sa najbiedniejsze przemyślenia jakie można z siebie wydusic, ale taki racjonalny jestem. Eh, atole, ogarnijcie
  • Odpowiedz
@Krisskow: Patologii to sobie w domu poszukaj. Bądź chamem piszącym ad persona po czym wymownie zaznacz, że pewnie zostaniesz zaatakowany ad persona. I kto tu jest z logiką i kulturą na bakier. Sil się na filozoficzny pseudo-bełkot i nadal nie widź absurdu i hipokryzji człowieka obwieszonego złotymi krzyżami opowiadającym o wspaniałym życiu pozagrobowym barykadującym się jednocześnie przed ludźmi i obstawiającym ochroną w obawie o swoje podobno nic nie warte życie
  • Odpowiedz
  • 20
@thisismaddnes: też kiedyś zastanawiałem się nad podobnym zagadnieniem i wtedy ktoś bardzo mądry powiedział mi ciekawą anegdotę/kawał. Brzmiała tak:
W pewnej wiosce przydarzyła się rzecz straszna, mianowicie rzeka wylała i zrobiła się powódź. Początkowa woda była tylko do kolan. Całą wioskę ewakuowano. Tylko jedna osoba została; proboszcz w swoim kościele. Podpłynęli do niego ludzi łódka i mówią:
-Ksiądz wskakuje, bo utopi się ksiądz
A on na to:
-Spokojnie! Moje życie jest w rękach Boga! On mnie uratuje.
I siedział dalej. Gdy stan wody się podwyższył. Proboszcz już musiał wejść na strych. Znowu ludzie przypłynęli łodzią z pomocą. A ksiądz
  • Odpowiedz
@Kortu: No w sumie powiem Ci, że to jest już jakieś sensowne wytłumaczenie nurtującego mnie zagadnienia. No to jeżeli papa-mobile jest taką właśnie łodzią.. hmm nawet trzyma się to wszystko kupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że papież nie żyje, bo sam (poważnie) wedle możliwości zadałbym mu takie pytanie. Ciekaw jestem jakby mi odpowiedział.
  • Odpowiedz
@contraband: Obecnie na nic już nie liczę. Nie sądziłem pisząc szczerze, że skończy się to gównoburzą. Miałem jakąś namiastkę nadziei, że ktoś z osób wierzących postara się popatrzyć na to z innej perspektywy, mojej perspektywy i absolutnie nie musząc przyznawać mi na końcu racji rozważy fakt, że taka postawa trąci lekką hipokryzją. No, ale na jakim świecie ja żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: jest taka historyjka o facecie który w czasie powodzi nie chciał się ewakuować. Wysłano po niego kilka razy łudkę, lecz zawsze odmawiał mówiąc, że Bóg go iratuje. Facet utonął. W niebie pyta Boga czemu go noe uratował. Ten odpowiada: 3 razy wysłałem po Ciebie łódź.

Tak więc należy korzystać z dawanych nam możliwości.

  • Odpowiedz
@thisismaddnes: Tak naprawdę prosta sprawa - Bóg to nie jest jakiś magik, któremu mówisz "Chce rower" i puff, masz rower. Chrześcijaństwo zakłada, że Ty jako człowiek musisz pracować aby osiągnąć swój cel i jednoczesnie modlić się o wsparcie. Ale bez pracy sama modlitwa nic nie ma.

Ergo, gdyby Jan Paweł II po postrzeleniu nie zrobiłby wszystkiego, aby chronić swoje życie, to świadczyłoby to o braku pokory i podejsciu typu "mam
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: Kompletnie nie rozumiesz. To, że człowiek pokłada swoje życie wobec Boga nie oznacza, że jest on głupią marionetką, której losem ktoś kieruje pociągając za sznurki. Po to otrzymał wolną wolę i umiejętność myślenia, żeby mógł jak najdłużej utrzymać się na ziemi i dzięki tamu chwalić boskie akty. Bóg nie jakimś socjalistą, który rozdaje wszystko za darmo z naszych podatków. To tak jakbym skoczył w ogień myśląc, A #!$%@?, PRZECIEŻ
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: Mnie bardziej zastanawia czemu Bóg mając "plan" dla każdego postanawia niektórym #!$%@?ć na dzień dobry i pozwolić im urodzić się upośledzonymi albo bez kończyn. Bo test wiary dla rodziców czy coś tam xD. Tak bardzo miłosierny, a dziecko dalej nie ma rączek
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: Wiesz, że w tej rozmowie już parę razy ludzie Ci mówili o tej historii, co @Kortu ? Tylko że on jeden Ci w pełni opowiedział, a inni wspominali. W jedno zdanie mię uwierzysz, ale w całą historię, która znaczy dokładnie to samo, już tak.
Logika...
  • Odpowiedz
  • 0
@thisismaddnes: Witam, tutaj ateista ;)
Muszę przyznać, że wyborną gównoburzę rozpętałeś xD
A na twoje pytanie najlepiej można odpowiedzieć cytatem z Biblii
Łk 4,12

Lecz Jezus mu odparł: "Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana,
  • Odpowiedz