Wpis z mikrobloga

Może mi odpowiedzieć jakiś katolik dlaczego Jan Paweł 2 wierzący w Boga, odgradzał się od ludzi pancerną szybą w samochodzie? Czy to nie jest najbardziej perfidny obraz hipokryzji i niewiary? Jak osoba rzekomo wierząca w to, że los każdego człowieka jest w rękach stwórcy, może jawnie tak robić zadając kłam temu wszystkiemu?

#pytanie #janpawel2 #katolicy
  • 107
  • Odpowiedz
@abcde: Bóg tak chciał usłyszysz. Niczego nie neguj, nie zadawaj pytań, najlepiej się zamknij i uznaj, że 3 letnie dziecko umierające w hospicjum właśnie bierze udział w wielkim teście wiary jej rodziców.
@ostrzyjnoz: Tak? Jak możesz to wskaż mi gdzie wcześniej ludzie mówili mi o TEJ historii.
@Zwanek: Czyli, że co? Raz Ci pomogłem i zatrzymałem kulę, ale więcej tego nie zrobię, więc zbuduj sobie tą
  • Odpowiedz
  • 2
@thisismaddnes: Yeap. Jakbym był Bogiem i po pomocy jakiemuś kolesiowi, ten by nie poszedł po rozum do głowy, to zdecydowanie odebrałbym to jako wystawianie mnie na próbę i drugi raz bym go nie ochronił ;)
  • Odpowiedz
Tak? Jak możesz to wskaż mi gdzie wcześniej ludzie mówili mi o TEJ historii.


@thisismaddnes: Ty musisz trollować bo sam wyśmiałeś tę historię gdy wspomniał o niej wcześniej @maciej-jantarski:

I rozmawiajmy o faktach, a nie o bajkach o wysłanych 3 razy łodziach do ludzi.

Nie chciałeś nawet dopytać co to za bajka, a teraz nagle
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: gdybym wierzył, że po śmierci czeka mnie niebo to bym sie cieszyl gdy ktos umiera i sam chcialbym umrzeć.
Cos jak zamachowcy samobojcy, oni wierza w te dziewice w raju.
  • Odpowiedz
@Mannlicher: Faktycznie, przepraszam i zwracam honor. Aż sam miałem przed chwilą napisać w tej sprawie jako pierwszy, bo zacząłem wertować temat i szukać gdzie to niby już ktoś o tym napisał. I znalazłem te nieszczęsne 3 łodzie, które całkowicie wyleciały mi z pamięci. I nie chodzi o to, że nie widzę w tej "bajce" sensu, sens i jej logiczność widzę, tylko negowałem i neguje jej autentyczność. Wiesz.. po prostu nie
  • Odpowiedz
Czyli, że co? Raz Ci pomogłem i zatrzymałem kulę, ale więcej tego nie zrobię, więc zbuduj sobie tą cholerną pancerną szybę, bo się doprosisz w końcu następnej kulki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@thisismaddnes: co to tego to też właśnie analogiczna sytuacja do tej z łódką, którą niby już zrozumiałeś - tam przypłynęło ich kilka, a ksiądz nie zrozumiał swego błędnego rozumowania. Papież się poprawił już za
  • Odpowiedz
@thisismaddnes:

I rozmawiajmy o faktach, a nie o bajkach o wysłanych 3 razy łodziach do ludzi.


No w sumie powiem Ci, że to jest już jakieś sensowne wytłumaczenie nurtującego mnie zagadnienia.

no ja już nie
  • Odpowiedz
Wiesz.. po prostu nie wierzę w Boga i nie wierzę w historie cytowane z Biblii jako prawdy.


@thisismaddnes: i to jest błąd w tym przypadku, bo rozważasz motywacje i działanie wierzącego człowieka jakim był papież - dla niego historie cytowane z Biblii są prawdą lub chociaż ich przesłanie jest prawdziwe i ważne.
  • Odpowiedz
@Mannlicher: No tu akurat nie będziemy się zgadzać, bo ani ja, ani Ty w głowie papieża nie siedzieliśmy i nie wiemy co tak naprawdę sobie myślał o wielu sprawach i jakie miał do nich podejście. Nie wiemy na ile jego posługa była symboliką i teatralnie odegraną rolą, a na ile tak naprawdę szczerą wiarą w to wszystko do samego końca.
  • Odpowiedz
@Lim3: Żenadą to są takie nic nie znaczące wpisy jak Twój. Ja przynajmniej nie boję się o coś zapytać, pospierać się, poprzepychać na różne argumenty i jak niektóre kwestie do mnie dotrą (a tak się tutaj stało) to piszę, że tak jest, że przepraszam za jakąś gafę etc. I też chcę żeby druga strona tak robiła, obojętnie jak drażliwy jest to temat. Najlepiej wejść i wstukać "O jaka żenia xD"
  • Odpowiedz
@trollik: Nie wiem ilu katolików zapina pasy, bojąc się mandatu, a ilu z obawy o własne życie. Są zwolennicy jazdy bez pasów, nawet jeden dosyć znany i jak wiem nie ma to nic wspólnego z wiarą, bądź niewiarą w Boga.
  • Odpowiedz