Wpis z mikrobloga

Może mi odpowiedzieć jakiś katolik dlaczego Jan Paweł 2 wierzący w Boga, odgradzał się od ludzi pancerną szybą w samochodzie? Czy to nie jest najbardziej perfidny obraz hipokryzji i niewiary? Jak osoba rzekomo wierząca w to, że los każdego człowieka jest w rękach stwórcy, może jawnie tak robić zadając kłam temu wszystkiemu?

#pytanie #janpawel2 #katolicy
  • 107
  • Odpowiedz
@maciej-jantarski: Czyli jak zwykle wygodnie nic nieznaczące zdania z kontekstu zacytować, a odnieść się do meritum pytania to już nie bardzo. Okrasić jeszcze populizmem o równości wszystkich wobec Boga. Dalej nie wiem dlaczego papież chował się w obawie o swoje życie przed ludźmi za pancerną szybą, skoro wedle jego rzekomych wierzeń gdyby Bóg chciał to zabiłby go okruchem chleba, którym mógłby się zadławić. Myślał, że szyba mu pomoże, Bóg zobaczy,
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: Proste
Bóg daje wolną wolę, więc każdy człowiek może postrzelić papieża, więc papież się broni pancerną szybą. Gdyby Bóg pnie pozwolił postrzelić papieża to by odebrał wolną wolę temu kto strzela.
Jak tego nie rozumiesz to nie ma sensu Ci tego tłumaczyć. Dziękuje.
  • Odpowiedz
@Gotomb: Gdyby Jan Paweł 2 wierzył w wygłaszane przez siebie treści i Boga to bez cienia strachu paradowałby wśród uzbrojonych ludzi na wyciągnięcie ręki. Jego hipokryzja i strach dowodzi tylko tego, że nie wierzył w to o czym sam mówił. Jak tego nie rozumiesz to nie ma sensu Ci tego tłumaczyć. Dziękuje
  • Odpowiedz
@thisismaddnes:

Okrasić jeszcze populizmem o równości wszystkich wobec Boga.

Ale ty przekręcasz wszystko. No okej, może to jest populizm, ale jest zgodny z katolicyzmem. A skoro tak, to papież nie był hipokrytą, bo było to zawarte w jego wierze.

Dalej nie wiem dlaczego papież chował się w obawie o swoje życie przed ludźmi za pancerną szybą, skoro wedle jego rzekomych wierzeń gdyby Bóg chciał to zabiłby go okruchem chleba

Bo
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: Bóg papieża przed ewentualną drugą kulką nie uchroni. To chyba normalne że ludzie odpowiedzialni za jego bezpieczeństwo stosują środki ostrożności takie jak np. papamobile z opancerzoną szybą. Poza tym przecież papież kilkukrotnie wychodził normalnie do ludzi (jedynie z ludzmi odpowiedzialnymi za jego bezpieczeństwo).
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: właśnie @Gotomb: rozwinął o co nam chodzi z wolna wolą. Twoje ##!$%@? i chęć wywołania gównoburzy właśnie przekraczają granice kulturalnej dyskusji. Zastanawiam się czy jesteś ateistą z wyboru czy jednak wyznajesz #gimboateizm. Twoje wypowiedzi jednak sugerują to drugie określenie. Wiedz jednak, że jeżeli tak jest to Twoje przekonania skończą się w momencie zagrożenia życia. O ile będziesz miał czas na uświadomienie sobie powagi sytuacji
  • Odpowiedz
@Nebayh: O to się nie bój. Ja nie jestem zakłamany jak 90% katolików modlących się i klęczących ze strachu, że jak nie będą to do nieba nie pójdą, albo umrą na raka. Jak trwoga to do Boga.
@wypokMateusz: To miło słyszeć, że człowiek całe życie głoszący, że ziemskie życie to tylko jakaś tam nieznacząca namiastka tego co będzie później i żeby nie lękać się śmierci, później opatula się
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: to, że Bóg interesuje się naszym życiem nie oznacza, że ingeruje we wszystko. Nie wiem skąd takie założenie. Nieprzypadkowo napisano Ci o wolnej woli. Jeśli chcesz kogoś zabić, to zabijesz. Bóg nie zajmuje się łapaniem wystrzelonych kul. To, że Bóg ciągle działa, nie oznacza, że nie może dopuszczać różnych wydarzeń. Dlaczego zarzucasz JP2 hipokryzję i niewiarę? Czy Bóg mu obiecał, że nie zginie? Niczego takiego nie było. Gdyby JP2
  • Odpowiedz