Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś większa różnica pomiędzy PowerBankami 10000, a 10400 mAh od Xiaomi? Który jest według Was lepszy? Trochę mnie dziwi, że na infografice powerbanka 10000 mAh jest napisane, że iPhone 6 można naładować nim 3,5 razy, jednak bateria IPhone 6 ma 1810 mAh, a 3.5 * 1810mAh = 6335 mAh nijak ma się do 10000 mAh. Jak to wyjaśnić?
#aliexpress #gearbest #allbuy #xiaomi #powerbank
  • 11
  • Odpowiedz
@Deskos: nie przelicza się nigdy bezpośrednio. Aspekt wydzielanego ciepła, tego, że akumulatory nigdy nie naładują się do końca ani też całkowicie ich nie rozładujesz, ich pojemność zmniejsza się z każdym kolejnym ładowaniem, itd. Często też pojemność podawana jest dla napięcia 3,8V, a ładujesz 5V.
  • Odpowiedz
@josedra52: o tak, kable to też duży temat. Mi się oczy otworzyły jak kupiłem miernik napięcia/natężenia USB i watomierz. Tutaj często może nie tyle straty są problemem co znaczące obniżenie prądu ładowania. U mnie są to kwestie typu ładowanie prądem 0,15A zamiast 0,95A.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: No tak, tak. Bardziej w sumie chodzi o stratę czasu spowodowaną oporem takiego przewodu bo zamiast 1.5h telefon może się ładować 2-3 razy tyle jeśli się przycebuli na kablu. Sam dwa razy się tak przejechałem dlatego za trzecim kupiłem już porządne dwa kable.
  • Odpowiedz