Wpis z mikrobloga

Uff pierwsza jazda na rolkach już za mną. 8,5 km zrobiłem i musiałem wracać bo tak pić się chciało.
Rolki fajne, ogólnie jazda jakoś mi wychodziła. Początkowo machałem łapami jak powalony ^^
Hamulec jakoś mnie nie przekonuje i strasznie się bałem podczas hamowania, że asfalt będzie moim przyjacielem.
Podczas jazdy przyszło mi kilka pytań:
1.Rolki mam zapinać mocno, czy według uznania?
2.Czytałem, że kolana muszą być blisko siebie. Ale jaka jest to odległośc?
3.Podczas jazdy kółka mają być prosto, czy lekko na skos. Ciągle jak zerkałem to prawa rolka była na skos, a lewa tak lekko.
4. Po zdjęciu rolek w lewej stopie czułem delikatny ból w okolicach stawu skokowego. Czym to jest spowodowane i jak tego się pozbyć, żeby nie mieć kntuzji. Po przejściu 1 km już tego nie czuje, ale sam fakt że był.

#rolki #pytanie #kiciochpyta
  • 2
@dajming:
1. zapinaj tak aby noga nie latała ale i nic nie cisnęło
2. nogi musisz mieć ugięte w kolanach, na odległość nie zwracaj uwagi bo same się ustawią
3. jedną nogą się odpychasz(skos) a na drugiej jedziesz(prosto) więc jest ok
4. na początku ścięgna i mięśnie bolą bo pracują mocniej niż zwykle. z czasem się wzmocnią, nie martw się

powodzenia
1. Zapinaj luźniej jak wychodzisz i po 2-3 km je odpowiednio dopinasz. Z tego względu ze jak ci stopa pracuje to się trochę powiększa.
2. Nigdy nie słyszałem o tym żeby mieć blisko kolana. Musisz mieć je zgiete, a stopa ma być prosto, bez żadnego wygiecia.
3. No jak jedziesz mając 2 rolki na nawierzchni i tak się dzieje to dziwne.
4. Rozgrzewaj się przed jazda i rozciągaj. Nie wyginaj stop i