Wpis z mikrobloga

Ku przestrodze Mirków i Mirabelek pracujących jako kasjerzy/obsługa klienta.
Jeśli przychodzi do Was cygan i płaci za byle gumę do żucia dwiema stówami to od razu powinna zapalić się Wam czerwona lampka. Po tym z pewnością zażąda zwrotu pieniędzy, bo "się rozmyślił". Uwielbiają przy tym chować w kieszeni część wydanej kasy, a kasjer na pierwszy rzut oka nie zauważa braku jakiegoś banknotu.
Wiele pracujących w tego typu miejscach ludzi nadal nie zna tego motywu i później musi dopłacać stówę z własnej kieszeni do tego interesu, bo manko. Wczoraj moja zmienniczka prawie się na to nabrała, tyle dobrze, że byłam wtedy jeszcze w pracy (mądry Polak po szkodzie, znam ten motyw, bo gdzieś kiedyś przez to przeszłam).

TL;DR cygany kradno.
#madrosczyciowa #cyganie #pierwszywpis #niewiemjaktootagowac
  • 11
@ElCidX: Cudownie. Ja pracuję w tolerancyjnym centrum handlowym, gdzie za "#!$%@?ć" zaraz by była gównoburza, jaka to ja jestem uprzedzona. Ochrona rozkłada ręce, bo bojo się brudasów no i co oni z tym mogo. Śmiszne.
Cudownie. Ja pracuję w tolerancyjnym centrum handlowym, gdzie za "#!$%@?ć" zaraz by była gównoburza, jaka to ja jestem uprzedzona.

@jestemstefcia: racja, inaczej zostaniesz skazana z kodeksu wykroczeń - po co pracodawcy taki problem?
@jestemstefcia: nie kumam troche tego mechanizmu :S daje 2 stowki, Ty mu oddajesz reszte, ale co on chowa bo nie kumam? W jaki sposob mozna nie zauwazyc 100 zl?

edit. Aha no dobra chowa czesc kasy, ktora wydasz, ale dalej nie kumam jak tego nie zauwazyc.
@exdami: Zdziwiłbyś się jak wielu osobom to się zdarza. Jeśli siedzisz w pracy już x godzin/masz gorszy dzień/widzisz niecierpliwą kolejkę osób do Ciebie, których chcesz obsłużyć jak najszybciej/to wszystko razem i robisz rzeczy już mechanicznie, to niestety można nie zauważyć braków.