Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mnie troche ponioslo bo mialem ochote na cos slodkiego.

Wrzucilem owoce, ktore byly w domu i powiem Wam! NAJLEPSZY SHAKE jaki do tej pory pilem w zyciu!

Skladniki na okolo 750ml (dla 2 osob):
- Banan (dzisiaj juz nie @baban ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- Garsc winogron czerwonych
- 2 srednie gruszki
- Okolo 5g siemienia lnianego namoczonego (czytalem, ze lepiej dodac po miksowaniu cale, ale wrzucilem do miksera razem z innymi skladnikami)
- Garsc jarmuzu
- 150ml napoju owsianego (alternatywa mleka)

Bez zadnych dosladzajacych substancji.

Jutro jade zaopatrzyc sie w jakies porzadne bialko zeby dodac nieco protein do tych shake'ow.

Dzieki bardzo za Wasze porady wczoraj: @Rain_ @matra @maraton @robin_caraway

Moj tag, na ktorym dokumentuje moja droge #62kgwdol

#gotujzwykopem #chudnijzwykopem #odchudzanie #gotowanie
Pobierz KubaJam - Dzisiaj mnie troche ponioslo bo mialem ochote na cos slodkiego.

Wrzucile...
źródło: comment_RPpioXPTpoaESu3W3nRiYu74Dg82vFBq.jpg
  • 7
@KubaJam: kup białko konopne. A co do siemienia, powinno się wcinać mielone, także rób szejka i zaraz po tym miel siemię i wsypuj. Drugą fajną opcją jest chia, a do szejków tak serio serio polecam mleko kokosowe i/lub żółtko ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i cynamon jest w pytkę, możesz też dodać kurkumy dla właściwości odżywczych.
Z zieleniny w pytę jest też cukinia i brokuł, bo nie
@matra: U mnie szczescie jest takie, ze zielenina mi nie przeszkadza, nawet ja lubie. Musze kupic cos do mielenia siemienia. Co do mleka kokosowego to strasznie mi nie smakuja mleka kokosowe/migdalowe. Tylko to 'mleko' owsiane podchodzi, ma 0.8g blonnika na 100g, 1g protein, 0.8g tluszczu, 6.7g wegli.
Cynamon odpada bo nawet najmniejsza ilosc wywoluje u mnie zgage. Kurkumy duzo dodawac?
siemie możesz namaczać, nie ma to specjalnego znaczenia. chodzi jedynie o to, żeby rozbić te skorupki, które w surowej formie są niestrawne :)

Trzymam kciuki i nie spier**l tego :D
@KubaJam: wcinaj taj kurkumy tak 1-2 łyżeczki dziennie, ja dosypuję do wszystkiego, ale zawsze łączę z tłuszczem i pieprzem, albo co najmniej tłuszczem. Mleko kokosowe takie z puszki faktycznie jest paskudne, lepiej zrobić z wiórków, a dodane do koktajlu smakuje o niebo lepiej niż samo. Z wiórków zrobisz później mąkę, albo bez mleka zmielone dadzą pastę kokosową <3
kup młynek do kawy, taki zwykły, zajebista sprawa - do pasty kokosowej, sezamu
@matra: musze pomyslec nad mlynkiem, w koncu dluuuga droga przede mna i pomoc w kuchni sie przyda :) W takim razie jutro do listy zakupow dochodzi kurkuma z polskiego sklepu.

@maraton: postaram sie, znudzilo mi sie zycie grubasa ;-)