Wpis z mikrobloga

#samochody
Tak szukam jakiejs furki za 15-18 tysiecy. Dynamiczna benzyna (~140KM), dobrze tolerujaca gaz. Poko co mam tylko dwa typy:
- saab 9-3 1.8t
- lexus is200.
Polecicie cos jeszcze? Wazne, zeby silnik był dynamiczny, a samochod dosc wygodny w środku. Glownie dla 2 osob. No i rocznik 2002 i w gore.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kulturalny_cham: a może prawilnie audi a4? Mi linia się podoba, ale to rzecz gustu. Możesz też wyhaczyć dobrego opla vectrę c z 2005, ale podobno buja na zakrętach. Za to na pewno dynamiczny silnik ma skoda superb1, egzemplarze od 2002 dostaniesz, ale bez wizyty na stacji diagnostycznej się nie obejdzie. Ale w tej cenie właśnie te samochody wypatruję, bo mam podobny budżet :)
  • Odpowiedz
@kulturalny_cham saab 9-3 1.8t to b207, bierz 2.0t to ten sam silnik, z tą samą pojemnością ;) turbo swoje pali, ale przy 2.0 zawsze swoje wciągnie niezależnie od wielkości turbosprężarki i od boosta, a poziom spalania będzie zależeć już tutaj od ciężkości Twojej nogi głównie, bo przy normalnej jeździe wynik będziesz miał ten sam i tu i tu ;) ale wyprzedzanie przynajmniej będzie sprawniej iść :D
  • Odpowiedz
@kulturalny_cham: z droższych rzeczy - rozrząd na łańcuszku, cewki są drogie, i chyba siedzi dwumas tam już (jeżdżę tym starszym to pewny nie jestem, ale na 99% jest już w tym po 2002 dwumas), turbo może cieknąć olejem to może być też do wymiany/regeneracji po zakupie - takie cztery najdroższe rzeczy, które ocierają się o ponad 1000 zł często, i najlepiej mieć zaprzyjaźniony warsztat jeśli chodzi o SAABy, bo to
  • Odpowiedz