Wpis z mikrobloga

@Karoleer: mały ogień, raz, dwa razy przemieszać i w garnku normalnie można. Potem tylko odcedzić. Ugotuj raz mniejszą próbkę i zobacz o ile zmienia się waga po ugotowaniu. Co do sprytnych urządzeń to polecam szybkowar.
@HT-Ron: @samadh1: testowalem - generalnie dziala, gorzej jak sie odrobine zagapie i nie przemieszam/za dlugo gotuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego szukam czegos co by jeszcze ulatwilo sprawe
a z durszlaka ryz "wyplywa" momentami, ciezko tez znalezc taki zeby ryz nie uciekal przez szpary do odcedzania (,)
@Karoleer Tragedia. problem typu "Jak zawiązać buta".
1. Weź NORMALNY garnek.
2. Odmierz wagą ryż.
3.Wodę osól i zagotuj.
4. Do gotującej wody wrzuć ryż i mieszaj co jakiś czas łyżką!
5. Próbuj co parę minut czy jest już odpowiednio dla Ciebie miękki.
6. przelej całość przez durszlak i przelej zimna wodą.

koło wynalezione? serio, gotuje codziennie pół kilo ryżu i nie trzeba do tego specjalnej kuli czy ajfona.
@Karoleer: No ja rozumiem. Szczerze to sam bym kupił rice cooker bo gotuje ryżu ogromne ilości. Ale kula do gotowania ryżu czy specjalny garnek, nie zaoszczędzi Ci na tyle czasu żebyś wydawał pieniądze.
@Shinkansen: nooo to jest taka metoda "polskie domy", ryż gotowany na sypko. Prawilnie to ryż powinno się gotować aż nie wchłonie wody (ilość wody jest kluczowa), potrafi wtedy się przypalić, więc przyda się porządny garnek. Ale po prostu zwykły porządny, teflonowy będzie lepiej działał, ale ja bym sobie darował. Jak już cokolwiek to rice cooker którego mam i polecam.