Wpis z mikrobloga

Norweskie "kiełbaski" z ogniska :p ukradzione z fejsa, zawsze mnie śmieszy jak organizują wielkie party z pølse w roli głównej, bo na lepsza kiełbasę nawet norwegów nie stać, zresztą oni chyba nawet takich nie maja, każda ma maks 70 % mięsa, lepsze maja tylko więcej przypraw i dodatków, to jest najgorsze w Norwegii mają kupę kasiory ale nie mogą nic za nią kupić, nie wymyślam tego po prostu widzę co wrzucają do koszyków i jak często przeceniają wędliny, bo nikt ich nie kupuję, jedynie ser żółty jest do przyjecia w smaku i cenie. Generalnie kuchnia norweska nie istnieje, możesz oczywiście jeść lepiej ale musisz sie udać do największego marketu bo na wiosce nic nie ma w sklepach i jest mega drogo (jedyna szansa kupić tanio cos dobrego to czekać az zacznie konczyc sie waznosć wtedy jest minus 50 %) i wydawać na jedzenie lwią częśc wypłaty. Macie jakieś pytania co do żarcia w Norwegii, pytajcie z checią opowiem.
#gorzkiezale #norwegia #jedzenie #parowka #ciekawostki
yarex - Norweskie "kiełbaski" z ogniska :p ukradzione z fejsa, zawsze mnie śmieszy ja...

źródło: comment_1IxZq3hsugVh6Gm71zCYxgUXU34Ub37n.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Szczaf: nieraz czytalem roznie badania ze w norwegii to najlepiej sie zyje na swiecie jak dla mnie to totalna bzdura, chyba ze ktos zaklada ze chodzi tylko o pieniadze i bezpieczenstwo ale na pioludniu nie wiem czy dalej jest tak bezpiecznie... poza tym maja tu #!$%@? zarcie, drogie i niedobre piwo, beznadziejny klimat i wogole jakos nie widze zeby ci ludzie byli szczesliwi, nikt tu sie prawie nei usmiecha
  • Odpowiedz
@PawelW124: raczej nie, z renifera mozna jakas szynke znalesc i takie skrawki jak na kebab podobnie z reszta dziczyzny i bardzo drogie to jest, mozliwe ze po sezonie lowieckim wiecej losi pojawi na rynku, tutaj niesamowicie duzo losi jest odstrzeliwanych
  • Odpowiedz
@yarex: da sie zyc bez piwa. Kiedys duzo pilem, obecnie jestem praktycznie abstynentem. Nawale sie porzadnie raz na dwa/trzy miesiace i to czyms mocniejszym. Bezpieczenstwo jest bardzo wazne, napewno nie chcialbym mieszkac w Oslo za to na polnocy jest troche "lyso" Jednak w NO widzialem tyle pieknie polozonych malych wiosek ze napewno znalazlbym cos dla siebie.
  • Odpowiedz
@yarex: Co ty piszesz??!! Idź do restauracji norweskiej albo zaprzyjaźnij się z norwegami! Pølse to tylko ich ulubiony fast food. to samo mogliby powiedzieć o polakach i pizzy...
Stary oni mają naprawdę bogatą kuchnię tylko trzeba ich lepiej poznać. Ryby, łosie, renifery dziki... ciasta, chleby... Polska w tych potrawach jest dość z tyłu za Norwegią ;)
Norwedzy lubią warzyć swoje piwo :> poznaj ich lepiej i się zaprzyjaźnij a może łatwiej
  • Odpowiedz
poza tym maja tu #!$%@? zarcie, drogie i niedobre piwo, beznadziejny klimat i wogole jakos nie widze zeby ci ludzie byli szczesliwi, nikt tu sie prawie nei usmiecha


@yarex: Kogos dotyka polnocna deprecha. Wyjdz do ludzi, zrob zacznij doceniac to co norwegia proponuje. I o nieusmiechajacych sie ludzaich to juz pojechales po calosci... to pierwsze co rzuca sie w oczy kazdemu kto przyjezdzado No, to to ze ludzie wszedzie sie usmiechaja...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jaycube Spoko nie jest tak źle
:-) musiałem sobie trochę ponarzekać (przez ten deszcz co pada od miesiąca) , bez piwa pewnie ze mogę żyć, nie pije wogole, tylko podałem przykład, że jest za drogie, wiem, że można zjeść dobrze w restauracji i tam szykuja wykwintne dania ale zwykły Norwegia z miasteczka tak nie gotuje, miałem właśnie na myśli kuchnie zwykłych ludzi, nie mam stałej pracy i mieszkam z ojcem wiec jestem
  • Odpowiedz
ktoś ich po prostu w konia robi i karmi papierowym parówkami.


@yarex: Smak dziecinstwa to smak dziecinstwa...
Mieszkalem na norweskiej wiosce cale liceum. 15km od najblizszegio miasteczka w czasach gdy internet raczkowal... zrob cos ze sobo, ja znalazlem znajomych poprzez gitare na ktorej gralem... teraz mimo wszytko wspominam tamte czasy bardzo fajnie...
  • Odpowiedz
@JayCube: to napewno miales duzo znajomych z liceum :) jak jest pogoda to dużo spaceruje po górach i robię zdjęcia co jest moim nowym hobby, ale jest już prawie połowa czerwca a tu jeszcze jest zima i pada dzien w dzien, i to jest troche przybijajace jak spojrzy sie na pogode w reszcie Europy...czuję się jakbym na biegunei północnym mieszkał
  • Odpowiedz
@JayCube: pølse to po norwesku kiełbasa. Nazywają tak i parówki i kiełbasy a pølsemaker to taki nasz wędliniarz-masarz.

@yarex: nie tylko wykwintne dania dają w restauracjach! Idź i zobacz, posmakuj i poczuj. A znam paru norwegów (norweżek głównie) co uwielbiają gotować zwłaszcza ich tradycyjne dania
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@adicur Kilka razy piekłem lamba :-) przez wiele lat malowałem domy w wakacje, nieraz zapraszali mnie na posiłek i nie pamiętam żeby gotowała za wiele takich przysmaków, na śniadanie to glownie gofry i jeszce raz gofry, i nieraz miałem okazję zdjęć ta ich zupę z kulkami mięsnym, a poza tym to często jakieś eksperymenty z proszku, wiem, że wszędzie są ludzie, którzy interesują się gotowaniem, co do kobiet to od Norwegow słyszałem
  • Odpowiedz
@yarex:

Norweskie "kiełbaski" z ogniska :p ukradzione z fejsa, zawsze mnie śmieszy jak organizują wielkie party z pølse w roli głównej, bo na lepsza kiełbasę nawet norwegów nie stać, zresztą oni chyba nawet takich nie maja, każda ma maks 70 % mięsa, lepsze maja tylko więcej przypraw i dodatków,


Co za brednie.. Przykład pierwszy z brzegu.
http://www.bones-gardsmat.com/index.php/77-generelle-sider/68-velkommen

to jest najgorsze w Norwegii mają kupę kasiory ale nie mogą nic za nią
  • Odpowiedz
poko nie jest tak źle

:-) musiałem sobie trochę ponarzekać (przez ten deszcz co pada od miesiąca) , bez piwa pewnie ze mogę żyć, nie pije wogole, tylko podałem przykład, że jest za drogie,


@yarex: Zmień pracę. Weź kredyt.
  • Odpowiedz
@trgf: u nas też kupisz te wszystkie produkty i to taniej niż tu :p pieczywo może i dobre bo pełnoziarniste ale tez jest czymś faszerowane bo moze lezec nie wiadomo ile i sie nie psuje, foki w sklepie nie widziałem nigdy, te obfitości morza to moze kupisz gdzies nad fjordem, te pinnnekjot to kosci w cenie swiezego miesa, losos drogi, pstrag drogi ... bo nasza dora wolowina leci do Niemiec bo
  • Odpowiedz