Wpis z mikrobloga

- pod koniec liceum zainteresuj się programowaniem
- idź na Automatykę i Robotykę
- to słynne C++
- ściągnij sobie program do CADa
- bądź idiotą i nie znaj rynku pracy
- o gurwa, c--j z tym programowaniem, mega frajda z konstruowania
- przez resztę studiów p-----l przedmioty kierunkowe i skupiaj się na tym co lubisz
- zapomnij wszystko o programowaniu
- latka leco, dobij do magisterki
- dowiedz się, że automatyk/programista z Ciebie żaden (no bo to k---a olałeś)
- dowiedź się, że w porównaniu do absolwentów mechaniki, konstruktor też z Ciebie jest bez szału
- patrz jak koledzy bez wysiłku łapią robotę jako junior software developerzy
- 4 miesiąc n---------j CV i zero odpowiedzi (sory andrzej, na Twoje miejsce jest 10 studentów mechaniki, jeszcze nas nie p------o, żeby wybrać Ciebie zamiast ich)



Idę obejrzeć "Upadek" a potem skoczę na Maca, mam ochotę na tosta #pdk

#stubazaproblems #praca #inzynieria #przegryw #jestemdebilem #programowanie #wincyjtagow
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamietaj, po to idziesz do pracy, zeby sie fachu nauczyc, a nie dlatego, ze juz wszystko umiesz.


@Coolek: Ależ ja dokładnie z takiego założenia wychodzę. Niestety pracodawcy zdają się go nie podzielać (nie mówię tu o IT) :P
  • Odpowiedz
@andrzejcebula: Zmien CV, popatrz jak CV napisali ludzie, ktorzy dostali prace, jak napisali list motywacyjny. Tez postaraj sie pogadac z ludzmi, ktorych znales, a ktorzy pracuja teraz w firmach, ktore cie interesuja. Zapytaj sie ich co robia fajnego, jak sie przygotowali, jak sie lepiej przygotowac. Jak nie beda mieli czasu to ci nie odpisza/nie powiedza, a jak sie dasz poznac jako fajny gosc, to moze rzuca okiem na CV, moze
  • Odpowiedz
@Coolek: Nom, jest możliwość, że mam CV spartolone. Muszę je przeredagować. Dobry pomysł też z zadzwonieniem do firmy i zapytaniem dlaczego odpadłem. Niby oczywistość a w sumie nie pomyślałem :)
  • Odpowiedz
@andrzejcebula: elo jestem po Automatyce i Robotyce i pracuje jako konstruktor; nie p-----l tylko idź na konstruktora jeżeli to Cię bardziej interesuje. Największe pieniądze są w NX i Catii
  • Odpowiedz