Wpis z mikrobloga

Wyprawa dookoła Polski na rowerze - start jutro o 3-4 rano. Może ktoś z #rowerowykrakow chce ze mną wystartować kawałek?

Jakbyście mogli to Mireczki wyplusować w gorące (pierwszy wpis Wam się udało), żeby do paru nowych osób dotarło, abym może jeszcze jakiś nocleg wyhaczył, to byłbym wdzięczny. Taka akcja "pomóż plusem przetrwać podróż". Pod tagem #metaxynarowerze będą codzienne relacje z postępów. Moje Endo - będzie live - oraz Strava. Tak jest tam moja morda, jest tam gdzie mieszkam - nie, nie przeszkadza mi to. W tym linku macie szczegóły jak wyprawa będzie przebiegać.

Na zdjęciach poniżej macie orientacyjną trasę, com zabrał ze sobą i jak wygląda objuczony rower. Rower waży z bagażami ok 14.5kg, plus woda w bidonie da jakieś 15kg z ogonkiem.

Odcinek na jutro (ok 250km) #krakow ⟹ #zakopane ⟹ Niedzica ⟹ Rytro, gdzie śpię u Mirka i Mirkówny (nie wiem czy chcą się ujawniać skąd są - najwyżej jutro ich pochwalę).

Kto mógłby poratować noclegiem to poprosiłbym o kontakt. Jadę na wschód. W Gdańsku będę koło 25 czerwca. W Krk muszę być do 15 lipca toteż resztę terminów możecie sobie wyestymować.

Życzcie powodzenia, trzymajcie kciuki, módlcie się - cokolwiek byle mi się udało.

PS. Jeden z Mireczków: @Kovacs będzie mnie nocował nad morzem. Zbiera na specjalistyczny rower dla siebie, bo jest niepełnosprawny. Jak możecie mu pomóc jakąś złotóweczką to byłoby miło. Taki charytatywny wydźwięk tej wyprawy:

Tu jest jego AMA. A to strona fundacji. Nic z tego nie mam, nic z tym wspólnego. Ale skoro jest okazja komuś pomóc to czemu nie?

NIP: 957-00-02-561, REGON: 190291777
KRS: 0000050483
KONTO: Credit Agricole Bank Polska S.A
Nr 80 1940 1076 3082 7363 0000 0000
z dopiskiem "Dla Michała"

#rower #szosa #polska #podroze #turystyka
metaxy - Wyprawa dookoła Polski na rowerze - start jutro o 3-4 rano. Może ktoś z #row...

źródło: comment_CA0ozS0j3YvJogSUb8AX3JZNRUeWa3Su.jpg

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
@Ratriczek: W tym, że to nie ma sensu, jedzie na wyprawę dookoła Polski.. może tyle zobaczyć, odkryć świetne trasy, a tak będzie wąchał tylko spaliny i jechał do rozgrzanym do ponad 40 stopni śmierdzącym asfalcie.. w pozycji mega dyskomfortowej. Gdzie jedyne o czym będzie mógł opowiadać wnukom to o tym jakie znaki po drodze widział, albo ile kierowców go mało co nie potrąciło.
  • Odpowiedz
@r5678: to nieprawda co piszesz - jest masa świetnych, asfaltowych i nieuczęszczanych dróg, które pod szosówkę są jak znalazł. Większość ruchu samochodowego przewala się drogami głównymi / ekspresowymi - omijając takie i jeżdżąc przez wsie lub małe miasteczka można 1) wiele zobaczyć, 2) poruszać się szybko i komfortowo, 3) spotkać dzieci, które nieznajomym we wsi mówią "dzień dobry" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak nie wierzysz,
cumana - @r5678: to nieprawda co piszesz - jest masa świetnych, asfaltowych i nieuczę...

źródło: comment_YcykN6HOSkVy6mpZmDvxtU07yWu5Lvk7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@metaxy: no i teraz wszyscy będą Cię prześladowali na trasie. Będą bramy robili itd. Trzeba było nikomu nie mówić, a teraz wykopki zobaczyły, że masz fajny rower i przerąbane. Zaraz będzie "daj się karnąć"
  • Odpowiedz
@cumana: tylko że jadąc w tak długą trasę trudno wyznaczyć wokół całej Polski przyjemne dróżki asfaltowe; przypuszczam, że większość to jednak będzie jazda po drogach minimum wojewódzkich, tak by się nie gubić co chwilę
  • Odpowiedz
@metaxy: Powodzenia cumplu! Sam ostatnio ukończyłem wyprawę rowerową o której możesz poczytać tutaj. Widzę, że będziesz robił podobna trasę nadmorską, jedyne czego unikaj to leśnych odcinków do Łeby i z Łeby do Ustki (przez Słowiński Park Narodowy) bo bez dobrego MTB bym nie polecał (bagna, piaski, dużo wyboistych odcinków, bruk...), lepiej z twoją kolarką wybrać asfalt. Stalowego tyłka i dobrze naoliwionych stawów! (Pamiętaj o rozciąganiu, bo u mnie tak
  • Odpowiedz
@Slim_Charles: A masz we wpisie, że około 4500km wyniesie całość.
@r5678: Mylisz się i to bardzo. Zapewniam Cię, że zobaczę całą furę ciekawych rzeczy.
@bigdabro: Jak nie będą zmieniali przerzutek to może dam się karnąć.
@przemek6085: Owszem, będzie i tak. Niemniej jednak coś ciekawego uda się zobaczyć.
  • Odpowiedz