Wpis z mikrobloga

Czołem moi drodzy!

Przedwczoraj wrzuciłem na wykopalisko pomysł o stworzeniu bazy trolli robiących zamieszanie na naszym portalu.

http://www.wykop.pl/link/2584189/zaciezna-armia-koalicji-czyli-jak-poznac-trolla-na-wykopie/

Z tego co widzę 458 wykopów i finał na głównej oznacza że na temat jest zainteresowanie. Dyskusja pod wykopaliskiem była imponująco burzliwa i w tym miejscu pragnąłbym uściślić kilka kwestii.

Nie chcę być osobą która dzieliłaby użytkowników na proPO czy proPiS lub proKORWiN itd. Ta inicjatywa ma na celu wychwytywanie uciążliwych użytkowników, których działalność na wykopie jest szkodliwa, powodująca kłótnie, natarczywie spamująca, bądź podejrzewana o odpłatne pisanie postów obraźliwych bądź szkalujących czy to osobę fizyczną bądź prawną.

Działalność ta oczywiście nie powstanie bez Waszej pomocy. W toku dyskusji zaproponowano wiele ciekawych rozwiązań dotyczących formy funkcjonowania danej bazy. Jednak potrzebna byłaby pomoc użytkowników w postawieniu takiej aplikacji. Jest ktoś kto mógłby pomóc? Poza tym potrzebne byłoby wsparcie użytkowników w kwestii weryfikacji przesyłanych zgłoszeń użytkowników uznanych jako trolle.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie aplikacji chciałbym żeby wszystko było transparentne i otwarte dla wewnętrznej dyskusji. Jeśli już któryś użytkownik jest uznany za trolla, to koniecznie powinien pojawić się przykład jego szkodliwej działalności. By nie być katem bez możliwości obrony, tenże użytkownik powinien mieć szansę na poparcie swoich opinii. Dzięki temu wywiąże się dyskusja która bezsprzecznie obali błędne teorie trolla oraz wystawi go na światło, przez co jego działalność pod danym nickiem będzie albo lekceważona albo sprowokuje moderację do działania. I tutaj także przydałaby się opcja masowego alterowania działalności szkodnika w celu zablokowania go.

A więc, jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam do podjęcia wspólnego wysiłku w celu uporządkowania dyskusji na naszym portalu. A może także moderacja ma jakieś pomysły co zrobić z „zielonkami” (jeszcze zielonkami) które jakoś w ostatnim czasie bardzo zaangażowały się w dyskusję polityczną?

Żeby nie spamować i nie wołać każdego z osobna otwieram tag #trollejbus
jeśli jesteście zainteresowani to dodajcie do ulubionych

Pozdrawiam i wołam wykopujących znalezisko,
  • 1
  • Odpowiedz