Wpis z mikrobloga

#rottownorwegii na zyczenie @komplik #emigracja #norwegia #oslo

Pracuje juz ponad 3 miesiace wszystko idzie zgodnie z planem.
Moja firma to chyba najlepsza firma w Norwegii pod wzgledem traktowania ludzi - mam kompletny luz jezeli chodzi o godziny a nawet dni pracy. Sama praca to tez przyjemnosc, nie raz spedzam w biurze wiecej niz 10 godzin. Nie, nie dlatego, ze mam duzo pracy, po prostu w biurze mam do dyspozycji wszystkie konsole, oculusa, projektor 4K, stol bilardowy, a nawet do ping-ponga. ( i darmowe jedzenie ^^ )

Ekipa jest swietna, fajnie sie dogadujemy. Nie odnotowalem wiekszych spin. Tutaj wszyscy traktuja sie jak dobrzy koledzy.

Ucze sie troche norweskiego, ale bez spiny. Mam wynajete mieszkanie ±5km od centrum. Nie jest moze to jakis super standard, ale ja nie jestem bardzo wymagajacy. Za mieszkanie place 12 000 NOK (±6k pln). Mam w nim kuchnie z salonem, sypialnie, pokoj z bilardem, gramofonem, dartem ( taki rozrywkowy) i maly taras.

Nie wiem w sumie co jeszcze napisac, ogolnie #niewracam poki co, bardzo dobrze mi sie tu zyje. :)
  • 37
@rotto: ktoś kiedyś wspominał, że firmy robią to po to (stoły bilardowe, konsole etc.), zebyś czuł się w pracy lepiej jak w domu, przez to robił więcej nadgodzin i był bardziej oddany pracy na rzecz życia prywatnego. Sprowadza się to do tego, że po jakimś czasie nie masz czegoś takiego jak życie prywatne i oddajesz się w 100% harówie ku chwale ceo i firmy


Pozdrawiam z Austrii
@rotto: Jak znaleźć oferty pracy w Norwegii i widełki dla programisty C++? Szukałem, ale kurcze ciężko mi dobrą frazę wymyślić. Głównie widełki VS koszty życia. Doceniłbym :)
@rotto: > Za mieszkanie place 12 000 NOK (±6k pln). Mam w nim kuchnie z salonem, sypialnie, pokoj z bilardem, gramofonem, dartem ( taki rozrywkowy) i maly taras.
@rotto: 1500eur za kilkupokojowe mieszkanie 5km od centrum?

30-40% - ceny najmu sa koszmarnie wysokie. Jak tylko uzyskam zdolnosc kredytowa - kupuje wlasne. :)

Czyli 3750eur netto przeliczając zarabiasz? Nieźle, z tego co patrzyłem, to tam bardziej przedział 2000-3000 występuje.

Ile masz
@darck: rotto mowi ze jest tam dla klimatu bo pensja jak na norwegie w IT jest lekko mowiac mega gowniana, bezimienny niepismienny rumun na rusztowaniu ma wiecej a jak zalozy wlasna firme to wlasciwie tylko kolor tesli wybierac