Wpis z mikrobloga

#rottownorwegii na zyczenie @komplik #emigracja #norwegia #oslo

Pracuje juz ponad 3 miesiace wszystko idzie zgodnie z planem.
Moja firma to chyba najlepsza firma w Norwegii pod wzgledem traktowania ludzi - mam kompletny luz jezeli chodzi o godziny a nawet dni pracy. Sama praca to tez przyjemnosc, nie raz spedzam w biurze wiecej niz 10 godzin. Nie, nie dlatego, ze mam duzo pracy, po prostu w biurze mam do dyspozycji wszystkie konsole, oculusa, projektor 4K, stol bilardowy, a nawet do ping-ponga. ( i darmowe jedzenie ^^ )

Ekipa jest swietna, fajnie sie dogadujemy. Nie odnotowalem wiekszych spin. Tutaj wszyscy traktuja sie jak dobrzy koledzy.

Ucze sie troche norweskiego, ale bez spiny. Mam wynajete mieszkanie ±5km od centrum. Nie jest moze to jakis super standard, ale ja nie jestem bardzo wymagajacy. Za mieszkanie place 12 000 NOK (±6k pln). Mam w nim kuchnie z salonem, sypialnie, pokoj z bilardem, gramofonem, dartem ( taki rozrywkowy) i maly taras.

Nie wiem w sumie co jeszcze napisac, ogolnie #niewracam poki co, bardzo dobrze mi sie tu zyje. :)
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy jestes leszczem od obierania losia czy tez masz 10 lat w programowaniu c++ to zarabiasz podobnie, no tam te 15-25% roznicy

@bazingaxl: nie przesadzajmy:
2007 270,000 NOK rocznie sprzątaczka zarabiała, a lekarz 687,600 NOK. Czyli 2,5 x więcej.
W Polsce 1200 pln netto miesięcznie zarabia sprzątaczka, a lekarz 5 615 zł pln netto, czyli 4,6 razy więcej. (za http://www.pensje.net/)
Tzn na tym przykładzie 2 x większa różnica, ale nie
  • Odpowiedz
@darck: to akurat zly przyklad moim zdaniem :)

zreszta moze inaczej

gdzie wolisz sprzatac w polsce za 1200zl czy w norwegii 270k nok juz dzis mam zmeczenie i nie chce mi sie przeliczac wybacz i ja czasem mam weekend( )

gdzie wolisz pisac kod w polsce za 15k czy w norwegi za 20k ?
  • Odpowiedz
@bazingaxl: ja nie do tego się czepiałem, tylko do powtarzanej opinii, że w Norwegii nierówności społeczne są małe. To prawda, ale nie oznacza to, że pensje różnią się tylko o 25%, ale bardziej o 250%. Co i tak jest małą różnicą, bo w nie najbardziej rozwarstwionej Polsce różnią się o 450%.
  • Odpowiedz
@Firehjulsdrift: Zawsze IT salary master race, Übermensch a tutaj jak każdy inny zjadacz chleba? Nie godzi się.

A na serio, cieszy mnie że normalni ludzie mogą godnie żyć. :)
  • Odpowiedz