Wpis z mikrobloga

Mirki uczące się #jezykniemiecki może Wy mi trochę pomożecie. Otóż chciałam Was zapytać, czy jest coś, co sprawiało Wam na początku / tudzież sprawia wciąż trudności w nauce? Jakieś gramatyczne zagadnienie którego nie ogarniacie ze względu na spore różnice w porównaniu do polskiego?
Szukam jakiegoś pomysłu do pracy magisterskiej, a póki co wszystko co wymyśliłam było odrzucane więc trochę już ze stresem kieruje tu pytanie do Was może Wasze odpowiedzi mnie trochę nakierują.
Z góry vielen lieben Dank ;)

#naukaniemieckiego #dojczeszprache #pogaduchyaufdeutsch #studbaza #magisterkaproblems
  • 30
@miauki_szlak: mnie w niemieckim zawsze odrzuca to ze musze byc tak dokladny z kazdym umlautem i wielka litera, a w jak juz przypadki to wtedy zastanawiaj sie czlowieku czy w poziomie, czy w pionie... Zdalem z niego mature. do dzis mam traume (,)
@luuzik: @siemieniu: @tusiatko: @Rammar: Tak na marginesie dodam, że często nie zdajemy sobie sprawy, że w polskim mamy też "ukryte" rodzajniki, których obcokrajowcy też się muszą uczyć

bo krowa to ona, więc będzie żółtA krowa, a pies to on więc będzie żółtY pies, a dziecko to ono więc będzie żółtE dziecko, krowa poszŁA, pies poszeDŁ, dziecko poszŁO, a co gorsze jak tych naszych ukrytych rodzajników nie podaje się
@papperlapp: Mój niebieski uczy się trochę polskiego na aplikacji i w sumie prosto rozwiązali ten problem, chociaż są wyjątki, jak zawsze zresztą. Jemu w aplikacji babbel wytłumaczono tak: słowa kończące się na a to żeńskie, na o to nijakie, a reszta to męskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyjątek to np. seminarium. Ale w większości ta zasada dobrze działa, sama bym na to nie wpadła hehe, chociaż to