Wpis z mikrobloga

Sytuacja następująca. W związku z tym, że zmarła moja mama musiałem zabrać do swojego mieszkania w bloku dwunastoletnią kotkę. Wcześniej kicia mieszkała w domu jednorodzinnym z podwórkiem. Miała swobodę ruchu. Z tego co wiem ani razu nie narobiła w domu. U nas są jeszcze dwa koty. Mają wspólną kuwetkę. Jakoś im to nie przeszkadza. Nowa mieszkanka od samego początku jednak załatwia swoje potrzeby w domu. Nie możemy jej upilnować. Przetestuję jeszcze zakup oddzielnej kuwety. Czy ktoś może coś innego poradzić w tej sprawie? Wiem, że kotka ma swoje lata. Wiem, że inaczej się wychowuje i uczy małe koty. Ale sam już nie wiem co robić.

#koty #kot #pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy #zwierzaczki #zwierzeta
gniewnypolak - Sytuacja następująca. W związku z tym, że zmarła moja mama musiałem za...

źródło: comment_WIbcxB5Q9whwrPjNeejJy4GlasEfpoJH.jpg

Pobierz
  • 13
@gniewnypolak: Oddzielna kuweta obowiązkowo. Kotka nie zna tamtych kotków i jest przyzwyczajona do swojej toalety. Na dodatek przeżywa ogromny stres z powodu śmierci swojej opiekunki i zmiany otoczenia. Kupuj szybko kuwetę, najlepiej z dala od tamtych kotków. Daj jej czas na ogarnięcie sytuacji. Przykro mi z powodu śmierci mamy. Opiekuj się kotełem troskliwie, a na pewno wszystko będzie ok :) Pozdro!
@gniewnypolak: Hm. Chyba nie ogarnęłam. Kotka nigdy z kuwety nie korzystała? To raczej nie problem. Instynktownie szuka piasku do załatwienia się, ale zapach innych kotów (no i stres) może powodować, że jednak z tej kuwety nie korzysta. Najlepiej (chociaż początkowo) ustawić kuwetę niedaleko misek z jedzeniem, które też powinny być oddzielne i po skończonym posiłku postawić ją do jej personalnej kuwety :D Będzie dobrze!
@gniewnypolak: kot się uczy w każdym wieku. poświęcisz chwilę, ale się nauczy w miarę szybko (najprawdopodobniej). musisz poobserwować - widzisz, że się szykuje na siku/kupę, bierzesz i wkładasz do kuwety i jej łapką grzebiesz w piasku. od czasu do czasu kontrolnie ją tam niesiesz i grzebiesz jej łapą w pasku, stawiasz - musi zobaczyć, że to piasek i będzie zasypywać. jak nigdy nie korzystała z kuwety, to chyba raczej na początek