Wpis z mikrobloga

Ziomeczki z #kalistenika a może też #mikrokoksy . Jak się rozgrzewacie a potem rozciągacie po treningu? Czuję że jestem strasznie sztywna i muszę chyba więcej uwagi poświęcić rozciąganiu.

Na razie ćwiczę tylko siłowo, na dniach dojdzie rower, bo wydaje mi się że same ćwiczenia siłowe nie zrobią dobrze, jak uważacie?

Za radą Mireczka @to267224 robię teraz mniej powtórzeń (5 zamiast 10), a wczoraj zrobiłam wszystkie 5 ćwiczeń bo ostatnio nie mam siły trenować, więc jak już robię to porządny ten trening. Jestem z siebie dumna bo umiem już robić pół-pompki, robię takich 5, jeszcze chwila mnie dzieli od normalnych pompek, na razie nie zrobię ani jednej ;). Jeszcze nie umiem się podciągać, na razie podskakuje lekko i się spuszczam. Najgorzej idą przysiady, robię na razie przysiady w świecy, bo jak próbowałam robić normalne to kolana bardzo cierpią :(. NIe wiem co jest, ale chyba muszę bardzo ostrożnie z tym.
  • 6
@JestemMisiem: na początek krążenia karku, ramion, łokci, nadgarstków, bioder, kolan, kostek. Potem pajacyki. Rozciąganie to standardowo w siadzie, w pochyle itd. Wpisz rozciąganie w Google grafika i będziesz miała zestawy
@JestemMisiem: rozumiem że pół-pompki to takie na kolanach? Pamiętaj żeby całe ciało było w 1 prostej linii aż do kolan, bez żadnej lordozy.
Przy opuszczaniu na drążku warto przytrzymać kilka(naście) sekund na samej górze, potem w środku i na końcu przed rozluźnieniem ramion.