Wpis z mikrobloga

Planowanie wyprawy dookoła Polski część IX: #zywiec -> #cieszyn -> #jastrzebiezdroj -> #raciborz -> #nysa -> #klodzko. Byłbym w tych rejonach początkiem lipca pewnie.

UWAGA! UWAGA! Tag #zebrzeonocleg do wrzucenia na czarną listę, coby nie męczyć tych co nie mogą/nie chcą pomóc, a chcieliby z #metaxynarowerze poczytać o wyprawie.

Data startu 8 czerwca. Kurde za tydzień już... Na tę chwilę trasa ma ok 4250 km i 35 500 m przewyższeń.

Misie Gumisie... Standardowo prosiłbym Was o:

1. Niezobowiązujące propozycje nocleg (póki co mam ich 36, ale sporo się dubluje, a część nie jest pewna, części nie wykorzystam, bo są po 20km od siebie). Na zasadzie "jak będę w domu to przygarnę" ew. kumpel, rodzina itd, czy też tanie hostele, pensjonaty etc. Tak do 50km nawet od trasy, bo trasa nie jest super sztywna to raz, dwa czasem lepiej 2h popedałować niż spać pod gołym niebem (jadę bez namiotu, a i prysznic na takiej wyprawie to luksus). Mowa jest oczywiście o wszystkich przygranicznych okolicach (głównie czerwiec i początek lipca 2015).
2. Uwagi którędy nie jechać - przez dziadowskie, nieutwardzone trasy lub nie wolno tam jeździć rowerem - duży ruch samochodowy nie jest dla mnie problemem.
3. Co warto zobaczyć - ze szczególnym uwzględnieniem ładnej, zabytkowej architektury (zamki, etc.).

Dzisiejszy fragment trasy macie jej zdjęcie poniżej. Zamieszczony odcinek (oczywiście tylko przykładowy początek i koniec - wszystko zależy od noclegów) ma 340km i 3400m w górę. Nocleg na każdym etapie tego odcinka wielce byłby pomocny.

#metaxynarowerze #turystyka #podroze #rower #szosa #polska (spam po autochtonach z #opole i #slask, bo może ktoś obserwuje, a mieszka bliżej granicy).
Pobierz metaxy - Planowanie wyprawy dookoła Polski część IX: #zywiec -> #cieszyn -> #jastrzeb...
źródło: comment_HY0GOVqsUKGgSk5MmOAKDC0v6ZJFsv4Q.jpg
  • 15
@programersky: To jest tylko przykładowy start. W Sopotni mam jedną propozycję noclegu. Gdzieś muszę podawać w tych odcinkach początek i koniec. Nie wiem też czy ten w Sopotni wykorzystam. Jak padnę 20km wcześniej to nie, jak będę dobrze się czuł i mógł kręcić dalej, a będzie propozycja 20km to podjadę dalej. I tak średnio muszę robić 150km dziennie.
@metaxy: protipy lokalsa
1. nie okrążaj jeziora Nyskiego od południa, jedź krajówką na Otmuchów i dalej, albo w Nysie odbij na Radzikowice - Nowaki (piękny zalew) - Karłowice - Kamiennik (farma wiatrowa) - Otmuchów (Zamek, stare miasto) i przede wszystkim perła Opolszczyzny - Paczków (rynek, mury obronne - nosz cud). Z Paczkowa warto machnąć się 6 km w głąb Czech do miejscowości Javornik (zamek na skale, dobre restauracje).
@metaxy: wszystko jest kwestią pracy.
Kamiennik jest gminą, poniżej Nysy nic nie ma ;)
Blisko Prudnika jest Biała, też ładnie i też gmina, a po drodze jest Lubrza - też gmina. Prudnik - Biała, to jakieś 10 km.
Droga z Prudnika do Głuchołaz jest prosta, ale można wybrać wariant widokowy i jechać przez Moszczankę, Pokrzywną i Jarnołtówek.
@fixie: Białą i Korfantów już mam (wtedy co Cię pytałem o Opole itd.). Resztę zobaczę. Weekendem będę siedział i tworzył GPX, bo teraz jeszcze pracuję jak głupi.
@metaxy: wątpię żebym był w domu akurat wtedy bo jestem średnio raz na 2 miesiące, ale gdyby akurat jakimś cudem to chętnie koła dotrzymam na tym odcinku. Noclegu nie proponuje chyba, że byś padł akurat w okolicach Ustronia a ja akurat byłbym w domu, obie rzeczy jednocześnie pewnie mało prawdopodobne :P